Байерн – Волфсбург 1:0, гледайте мача тук! – Европейски футбол

Спорт

Отборите на Байерн (Мюнхен) и Волфсбург играят при резултат 1:0 в срещата помежду си от 6-ия кръг на Бундеслигата. Резултатът на „Алианц Арена“ откри Роберт Левандовски от дузпа в 33-ата минута на срещата.

Домакините очаквано започнаха мача по-активно и още в 3-ата минута се стигна до опасност пред вратата на „вълците“. При едно центриране от корнер Жером Боатенг бе изпуснат да стреля отблизо и защитник на гостите спря топката пред голлинията, а след това и Коен Кастеелс трябваше да се намесва при втория опит за гол.

В 19-ата минута Роберт Левандовски стреля нелошо ог фаул, но топката мина до гредата.

В 32-ата минута отново полякът бе главно действащо лице. Той овладя една топка в наказателното поле и след контакт със защитник се строполи на земята, а съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Ситуацията бе доста дискусионна, но реферът бе категоричен в решението си, а Левандовски изпълни хладнокръвно наказателния удар и откри резултата.

Домакините залагат на Роберт Левандовски на върха на атаката, а от по-задни позиции ще го подкрепят Ариен Робен, Томас Мюлер и Франк Рибери.

За гостите като централен нападател започва Дивок Ориги, а с атакуващи функции ще бъдат още Юнус Мали, Максимилиан Арнолд и Вилиам.

Съставите на двата отбора:

БАЙЕРН: Улрайх, Рафиня, Боатенг, Хумелс, Кимих, Руди, Видал, Рибери, Мюлер, Робен, Левандовски

ВОЛФСБУРГ: Кастеелс, Верхаах, Тисеран, Удокай, Итер, Гилавоги, Камачо, Мали, Вилиам, Арнолд, Ориги