ЦСКА-София – Дунав 0:0, сериозни положения и пред двете врати (видео) – БГ Футбол

Спорт

ЦСКА-София и Дунав играят при 0:0 в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Сред титулярите на домакините място намира Кевин Меркадо, който се представи силно в предишния двубой на червените за Купата срещу Несебър и сега заема мястото по левия фланг на оставения извън групата Густаво Кулма.Двубоят започна с натиск на червените. Те можеха да открият резултата още в 3-ата минута, когато Манолев центрира към Меркадо, вторият стреля с глава, но Олексей Ларин изчисти на метър пред голлинията.В осмата минута домакините имаха нова добра възможност да реализират, когато Каранга се измъкна от централните защитници и стреля в тялото на Антонов, а след това малко не достигна на Пинто да отбележи от 5-6 метра, тъй като Ларин изчисти с шпагат в корнер.В 26-ата минута Чорбаджийски извърши нарушение срещу Будинов пред наказателното поле на ЦСКА-София, настъпвайки тарана на Дунав по десния глезен, но вместо гостите да получат право да изпълнят фаул, реферът Петър Доровски вдигна жълт картон за симулация на футболиста на драконите.В 30-ата минута Дунав като по чудо не откри резултата. Божидар Васев намери Васил Шопок, който с поемането елиминира Бодуров и излезе очи в очи с Черниаускас, успя да прокара топката покрай червения страж, но тя излезе в аут на сантиметри покрай лявата греда.Само три минути по-късно червените поискаха дузпа, претендирайки, че Будинов е спънал Каранга в наказателното поле. ТВ повторенията показаха, че ситуацията е спорна.В 42-ата минута Меркадо изпълни перфектен пряк сериозен удар, който срещна напречната греда. Само 60 секунди по-късно добра атака на гостите завърши с пас на Шопов към Васев, който стреля по земя и Черниаускас буквално с върха на пръстите успя да избие в корнер.След края на първото полувреме играчи на ЦСКА-София обградиха съдията, но след кратка разправия се прибраха в съблекалнята.

ЦСКА-СОФИЯ – ДУНАВ 0:0