ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Полуфинал №2 – Англия 0:1 Дания, феноменален гол на Дамсгорд – Футбол свят – Евро 2020

Националните отбори на Англия и Дания играят при резултат 0:1 във втория 1/2-финал от UEFA EURO 2020. Микел Дамсгорд откри с прекрасен гол от пряк свободен удар в 30-ата минута. Срещата на стадион „Уембли“ можете да я гледате в пряко предаване по NOVA и DIEMA SPORT 3, както и на живо в сайта Gong.bg.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА НА ЖИВО ТУК!

Gulliver/GettyImages

Преди старта на срещата капитанът на Англия Хари Кейн, който е много близък с Кристиан Ериксен от времето, когато двамата играеха в Тотнъм,  подари на капитана на Дания Симон Кяер фланелка на Англия с името на Ериксен и №10.

Всички играчи на „трите лъва“ се бяха подписали на екипа и по този начин подкрепиха халфа на Дания, който получи сърдечен арест по време на първия мач на отбора на UEFA EURO 2020.

Англия - Дания / UEFA EURO 2020, 1/2-финал, 07.07.2021 г.

източник: Gulliver/GettyImages

Още в третата минута Мейсън Маунт и останалите играчи на Англия имаха претенции към съдията Дани Маккели, когато според тях вратарят на Дания Каспер Шмайхел е уловил с умисъл пас от страна на датски бранител. Нидерландският рефер обаче даде знак играта да продължи.

Англичаните владееха повече топката в първите минути и закономерно те отправиха и първият удар към една от двете врати в 13-ата минута. Рахийм Стърлинг получи отляво в наказателното поле, освободи си пространство за изстрел и шутира, но право в ръцете на Шмайхел. Две минути след това и капитанът на „трите лъва“ Хари Кейн стреля, но доста неточно.

Датчаните създадоха първата си голова възможност в 16-ата минута, когато в рамките на секунди първо Калвин Филипс сбърка, което даде шанс на Пиер-Емил Хойберг да напредне и да шутира, но в ръцете на Джордан Пикфорд. Секунди след това самият Пикфорд сбърка при изнасянето на топката, което даде възможност на Мартин Брайтуайт да стреля пред наказателното поле, но се получи рикошет и топката излезе в ъглов удар.

В 25-ата минута играчите на “червения динамит” разиграха отлично в половината на Англия, като Микел Дамсгорд получи топката, влезе в наказателното поле и стреля технично към далечния ъгъл, но покрай вратата на Пикфорд.

Пет минути по-късно обаче Дания поведе след истински шедьовър от страна на Дамсгорд. Звездата на Сампдория изпълни по невероятен начин пряк свободен удар от над 20 метра, като топката влезе под гредата на невярващия Пикфорд за 0:1. Това беше и първото допуснато попадение от страна на „трите лъва“ на първенството.

LIVE | АНГЛИЯ – ДАНИЯ   0:1

0:1 Микел Дамсгорд 30′

Стартови състави на двата отбора:

АНГЛИЯ (4-2-3-1): 1. Джордан Пикфорд – 2. Кайл Уокър, 5. Джон Стоунс, 6. Хари Магуайър, 3. Люк Шоу – 14. Калвин Филипс, 4. Деклан Райс – 25. Букайо Сака, 19. Мейсън Маунт, 10. Рахийм Стърлинг – 9. Хари Кейн (к)

Селекционер: Гарет Саутгейт

ДАНИЯ (3-4-3): 1. Каспер Шмайхел  – 3. Яник Вестергаард, 4. Симон Кяер (к), 6. Андреас Кристенсен – 5. Йоаким Мееле, 8. Томас Дилейни, 23. Пиер-Емил Хойберг, 17. Йенс Стригер Ларсен – 14. Микел Дамсгард, 12. Каспер Долберг, 9. Мартин Брайтуайт

Селекционер: Каспер Хюлманд

Главен съдия: Дани Дезмънд Маккелие, Нидерландия

Стадион: „Уембли“, Лондон, Англия