ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Словения – България 0:1 – Волейбол – Други

Словения и България играят при резултат 0:1 гейма в осминафинална среща от Европейското първенство по волейбол. Първият гейм беше за България – 27:25

Гледайте срещата на живо ТУК!

До момента двата отбора са играли 3 пъти през този век, а нашият отбор неизменно е излизал като краен победител, печелейки с по 3:0 всичките двубои. При успех в 1/4-финалите България ще се изправи срещу победителя от мача между шампиона Русия и Гърция.

Стартови състави:

Словения: Деян Винчич, Митя Гаспарини, Тине Урнаут, Клемен Чебул, Ален Пайенк, Яна Кожамерник – Яни Ковачич-либеро

Старши треньор: Алберто Джулиани

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев – Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: Силвано Пранди

Можете да следите двубоя на живо, тук, в GONG.BG.

СЛОВЕНИЯ – БЪЛГАРИЯ 0:1 (25:27, 4:6)

Втори гейм:

България поведе с 5:1 и последва прекъсване за словенците.

Първи гейм:

Първата точка е за България след задържана топка. Ян Кожамерник изравни при 4:4. Единична блокада на Митя Гаспарини дава преднина на домакините. Две поредни точки от атака на Цветан Соколов и България отново поведе със 7:6. Нова атака на Цветан Соколов срещу тройна блокада и 8:7. Словенците пак успяха да поведат при 10:9. Блокаут на Цветан Соколов – 12:13. При 14:16 Николай Пенчев влезе на полето. Ален Пайенк реализира веднага атака през центъра и Словения дръпна с 3 точки при 17:14. Стигна се до изравянавне на точките при 24:24. Ас на Атанасов и 26:25 за България. Докосване на мрежата от страна на волейболист на Словения и геймът приключва – 1:0 за България!

Източник: gong.bg