ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Чехия 0:1 Дания, “червения динамит” удари рано – Футбол свят – Евро 2020

Националните отбори на Чехия и Дания играят при резултат 0:1 в третия ¼-финален сблъсък от UEFA EURO 2020. Томас Дилейни откри още в петата минута. Двубоят на Олимпийския стадион в Баку можете да го гледате пряко по DIEMA, DIEMA SPORT 3, както и на живо в сайта Gong.bg.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА НА ЖИВО ТУК!

Gulliver/GettyImages

Чехите стартираха по-активно в първите няколко минути, но до удар към вратата на Каспел Шмайхел не се стигна.

В петата минута обаче Дания поведе в резултата. “Червения динамит” спечели корнер, а Йенс Штригер Ларсен центрира в наказателното поле, където Томас Дилейни бе оставен съвсем сам и с глава засече във вратата на Томаш Вацлик – 0:1.

Пет минути след попадението и чехите създадоха първата си по-сериозна атака. Патрик Шик проби отдясно, успя да преодолее Йоаким Мееле и навлезе в наказателното поле, след което стреля, но бе блокиран от Андерас Кристенсен.

В 17-ата минута “червения динамит” бе много близо до второ попадение. Стригер Ларсен проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Дилейни засече топката, но от няколко метра я прати покрай лявата греда на Вацлик.

LIVE | ЧЕХИЯ – ДАНИЯ 0:1    /    ГЛЕДАЙТЕ МАЧА НА ЖИВО ТУК!

0:1 Томас Дилейни 5′

Стартови състави на двата отбора:

ЧЕХИЯ (4-2-3-1): 1. Томаш Вацлик – 5. Владимр Цуфал, 3. Ондрей Челюстка, 6. Томаш Калас, 18. Ян Боржил – 9. Томаш Холеш, 15. Томаш Сучек (к) – 12. Лукаш Масопуст, 7. Антонин Барак, 13. Петр Шефчик – 10. Патрик Шик

Селекционер: Ярослав Шилхави

ДАНИЯ (3-4-3): Каспер Шмайхел – 3. Яник Вестергаард, 4. Симон Кяер (к), 6. Андреас Кристенсен – 5. Йоаким Мееле, 8. Томас Дилейни, 23. Пиер-Емил Хойберг, 17. Йенс Стригер Ларсен – 14. Микел Дамсгард, 12. Каспер Долберг, 9. Мартин Брайтуайт

Селекционер: Каспер Хюлманд

Главен съдия: Бьорн Кайперс, Нидерландия

Стадион: „Олимпийски Стадион Баку“, Баку, Азербайджан