ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Швеция – Словакия, натиск на „тре крунур“ – Футбол свят – Евро 2020

Националните отбори на Швеция и Словакия играят при резултат 0:0 в мач от Група „Е“ на UEFA EURO 2020. Срещата можете да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA и DIEMA SPORT 2. Двубоят можете да го гледате на живо в сайта Gong.bg.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА НА ЖИВО ТУК!

Gulliver/GettyImages

Срещата започна с лек натиск на шведите, които в първите пет минути имаха две ситуации пред вратата на Словакия. В третата минута Себастиан Ларсон стреля пред наказателното поле, получи се рикошет, а след това топката бе уловена без проблеми от вратаря Мартин Дубравка. Две минути след това Марек Хашик центрира от корнер в наказателното поле, където Юрай Куцка засече с глава, но покрай лявата греда на Дубравка.

Швеция продължи да държи повече топката и стигна до нова ситуация в 13-ата минута, когато Ларсон центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Михаел Лустиг стреля с глава, но прати топката над напречната греда.

LIVE | ШВЕЦИЯ  – СЛОВАКИЯ 0:0

Стартови състави на двата отбора:

ШВЕЦИЯ (4-4-2): 1. Робин Олсен – 2. Майкъл Лустиг, 3. Виктор Линдельоф, 24. Маркус Даниелсон, 6. Лудвиг Аугунстинсон – 7. Себастиан Ларсон (к), 20. Кристофер Олсон, 8. Албин Екдал, 10. Емил Форсберг – 9. Маркус Берг, 11. Александър Исак

Селекционер: Ян Андерсон

СЛОВАКИЯ (4-2-3-1): 1. Мартин Дубравка – 15. Томаш Хубочан, 14. Милан Шкриниар, 5. Любомир Сатка, 2. Петер Пекарик – 13. Патрик Хросовски, 19. Юрай Куцка – 20. Роберт Мак, 17. Марек Хамшик, 24. Мартин Кошчелник – 8. Ондрей Дуда​

Селекционер: Щефан Таркович

Главен съдия: Даниел Зиберт, Германия

Стадион: „Газпром Арена“, Санкт Петербург, Русия