ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Швеция 1:0 Полша, “Дружина полска” натиска – Футбол свят – Евро 2020

Националните отбори на Швеция и Полша играят при резултат 1:0 в последния си двубой от група „Е“ на UEFA EURO 2020. Емил Форсберг откри още във втората минута. Срещата на „Газпром Арена“ в Санкт Петербург можете да я проследите в пряко предаване по DIEMA, DIEMA SPORT 2, както и на живо в сайта Gong.bg.

ГЛEДАЙТЕ МАЧА НА ЖИВО ТУК!

Gulliver/GettyImages

Шведите стартираха ударно и още преди да са изтекли и две минути резултатът бе открит в тяхна полза. Александър Исак бе спрян Камил Узвяк пред пеналтерията, но топката попадна в звездата на РБ Лайпциг Емил Форсберг. Той навлезе в наказателното поле отляво и с прекрасен удар не остави шансове на Войчех Шчесни с удар от 10-12 метра. Това e и втория най-бърз гол на европейско първенство след попадението на Дмитрий Кириченко от Русия срещу Гърция през 2004-а година.

След попадението Швеция продължи да контролира топката е не позволяваше на поляците да преминат дори и центъра на терена, до нови положения пред вратата на Шчесни не се стигна. След 15-ата минута обаче Полша започна да поглежда по-смело към вратата на Робин Олсен.

В 17-ата минута те бяха много близо до изравняването, но само късмета покри Швеция. Топката бе центрирана от корнер в наказателното поле, където Роберт Левандовски стреля с глава, топката се отби от напречната греда. Тя обаче отново попадна в капитана на поляците и отново с глава намери за втори път горната греда. След това Микаел Лустиг попречи на Грегорш Криховяк да направи добавка отблизо и топката бе изчистена.

В следващите минути Полша продължи да натиска в търсене на гола, но точните удари към вратата на шведите, липсваха.

Чак в добавеното време на първата част дойде и първият точен удар за “Дружина полска”. Пьотр Жиелински си нагласи топката и стреля силно извън наказателното поле, но вратарят Олесн изби с една ръка над гредата.

Две минути след началото на втората част отново Жиелински стреля от дистанция, но и отново Осен спаси.

В 50-ата минута пък и вратарят на Полша Войчех Шчесни показа своята класа. Робин Куейсон проби отдясно в наказателното поле, успя да се справи с двама играчи на Полша и шутира, но стражът на Ювентус парира удара.

Две минути по-късно Криховяк стреля от двайсетина метра, но Олсен беше на мястото си и спаси с една ръка.

LIVE | ШВЕЦИЯ – ПОЛША 1:0    /    ГЛEДАЙТЕ МАЧА НА ЖИВО ТУК!

1:0 Емил Форсберг 2′

Жълти картони: Маркус Даниелсон (Швеция)

Стартови състави на двата отбора:

ШВЕЦИЯ (4-4-2): 1. Робин Олсен – 2. Микаел Лустиг, 3. Виктор Линдельоф, 24. Маркус Даниелсон , 6. Лудвиг Аугунстинсон – 7. Себастиан Ларсон (к), 20. Кристофер Олсон, 8. Алдин Екдал, 10. Емил Форсберг – 22. Робин Куасон, 11. Александър Исак

Селекционер: Ян Андерсон

ПОЛША (3-4-2-1): 1. Войчех Шчесни – 5. Ян Беднарек, 15. Камил Глик, 18. Бартуш Бережински – 26. Тимотеуш Пухаш, 14. Матеуш Клих, 10. Грегор Криховяк, 21. Камил Жосвяк – 20. Пьотр Жиелински, 11. Карол Свидерски – 9. Роберт Левандовски (к)

Селекционер: Пауло Соуса

Главен съдия: Майкъл Оливър, Англия