ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: България – Гибралтар 4:0, капитанът с хеттрик – БГ Футбол – Национален тим

Младежкият национален отбор на България посреща селекцията на Гибралтар в мач от група „Е” за европейското първенство в Грузия и Румъния и играят при резултат 4:0. Владимир Николов откри за „лъвчетата“ в шестата минута. Отново капитанът бе точен в 25-ата от дузпа за 2:0. Николов оформи хеттрика си в 26-ата минута. В 35-ата Мартин Петков вкара четвърти гол за българите.

link1″>

Антон Узунов

Българите стартираха по-напористо в срещата и в шестата минута нашите излязоха напред в резултата. Филип Кръстев овладя топка в наказателното поле на гибралтарците и стреля с левия крак. Ханкинс блокира с ръце топката, но я прати в капитана ни Владимир Николов, който отблизо нямаше как да сбърка – 1:0.

В седмата минута Асен Дончев центрира прекрасно отдясно за Станислав Шопов, чийто удар с глава обаче бе отразен от Ханкинс. Мартин Петков обстрелва съперниковата врата от разстояние, но прекалено неточно. След 20 минути Митко Митков шутира от дистанция, но капитанът на гибралтарците спаси удара на футболиста на ЦСКА.

В 24-ата минута реферът посочи дузпа за българите, след като Паркинсон събори Стоянов в наказателното поле на Гибралтар след отличен пас на Слави Шопов. Зад топката застана отново капитанът Николов, който прати топката в противниковата врата за 2:0.

В 26-ата минута капитанът на „лъвчетата“ вкара трети гол, след като нападателят на Вюрбург Кикерс засече прекрасно центриране отляво на Митков прати топката за трети път в гибралтарската врата. Десет преди края на първото полувреме Станислав Шопов свърши чудесна работа отдясно, след като даде пас по земя за Мартин Петков, чийто удар бе неспасяем за стража на Гибралтар – 4:0.

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО ТУК

България U21: 12. Дамян Христов, 22. Асен Дончев, 20. Симеон Петров, 4. Атанас Чернев, 18. Димитър Стоянов – 14. Филип Кръстев, 8. Илия Груев, 7. Станислав Шопов – 19. Митко Митков, 10. Владимир Николов /к/, 9. Мартин Петков

Гибралтар U21: Ханкинс – Азопарди, Паркинсон, Ламбиас, Монтлвкл – Пийкок, Дуа, Де Харо, Вержак – Борге, Ел Хмиди