ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: Левски 3:0 Струмска слава, гол на Бари – БГ Футбол – Втора лига

Левски и Струмска слава играят при 3:0  в контрола на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“. Головете отбелязаха Марин Петков (5), Билал Бари (10) и Димитър Костадинов(44)

Срещата започна по-активно за „сините“, които отбелязаха чрез Марин Петков. С асистенция се отличи Билал Бари, който му предостави топката на добра позиция около точката на дузпата.

В 10-ата минута именно Бари удвои за „сините“, след като Драган Михайлович центрира хубаво към мароканският нападател, който успя да отбележи.

10 минути по-късно Георги Миланов намери Здравко Димитров зад гърба на защитата на Струмска слава, но прехвълящият удар на Здравко Димитров беше твързе слаб и защитник на гостите изби встрани. В 23-ата минута най-активният за Левски Билал Бари шутира отблизо, но ударът му мина покрай вратата на Петър Маринов. След малко повеч от половин час игра след отбита от корнер топка Патрик-Габриел Галчев стреля от около 25 метра, но стражът на гостите показа хубав рефлекс и изби в ъглов удар.

4 минути преди почивката „сините“ организираха добра контраатака чрез Димитър Костадинов, който обаче предпочете да подаде към Бари, вместо да завърши сам. Мароканецът бе в положение на засада и попадението му бе отменено. Три минути по-късно добра многоходова комбинация между Марин Петков и Димитър Костадинов изведе последният сам срещу вратаря, след което бившият футболист на Царско село съумя да отбележи.

ЛЕВСКИ – СТРУМСКА СЛАВА 3:0

1:0 Марин Петков (5); 2:0 Билал Бари (10); 3:0 Костадинов (44)

ЛЕВСКИ ( 4-1-4-1):  66.Андреев – 91. Михайлович, 6. Найденов, 33. Кордоба, 22. Галчев – 89. Краев, 7. Миланов – 20. Костадинов, 88. Петков, 11. Димитров – 19. Бари

Резерви: 12. Ивайло Неделчев (В), 4. Иван Горанов, 14. Денис Динев, 17. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 30. Петър Войнов, 32. Николай Арахангелов, 34. Божидар Костадинов, 35. Любомир Тодоров, 36. Васил Димитров, 41. Георги Александров

Старши треньор: Станимир Стоилов

Струмска слава(4-4-1-1): 1. Петър Маринов, 91. Борис Иванов, 71. Томас Добрев, 3. Румен Сандев, 77. Никола Борисов, 11. Денислав Мицаков, 5. Мартин Костов, 8. Георги Янев, 9. Александър Аспарухов, 2. Борислав Николов – к, 10. Милислав Попович

Резерви: 99. Симеон Симеонов, 4. Мартин Аврамов, 14. Николай Щерев, 16. Кристиян Кирилов, 20. Кристиян Китов, 22. Антон Тунгаров

Старши треньор: Владимир Димитров