ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: Швейцария – Испания 0:1 – Футбол свят – Евро 2020

Швейцария и Испания се изправят един срещу друг в първи 1/4-финален двубой от UEFA EURO 2020. Двубоят стартира в 19:00 часа на “Газпром Арена” в Санкт Петербург. Сериозната липса за “кръстоносците” е Гранит Джака. Резултатът е 1:0 за Испания след гол на Алба в 8-ата минута на срещата.

Гледайте мача тук

Може да следите двубоя минута по минута с Gong.bg.

Още във втората минута Швейцария организира опасна атака, но шутът на Шакири намери тялото на Торес и попадна в ръцете на Симон.

Испания откри резултата с една от първите си опасности създадени пред вратата на Цубер. В 8-ата минута след центриране от корнер топката се оказа в Алба, който стреля остро, топката се отклони от Закария и се оплете в мрежата на швейцарската врата.