ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: Швейцария – Испания 1:1, “кръстоносците” с 10 души – Футбол свят – Евро 2020

Швейцария и Испания се изправят един срещу друг в първи 1/4-финален двубой от UEFA EURO 2020. Двубоят стартира в 19:00 часа на “Газпром Арена” в Санкт Петербург. Сериозната липса за “кръстоносците” е Гранит Джака. Резултатът е 1:1. Автогол на Закария в 8-ата минута при удар на Алба от около 20-ина метра, топката се отклони от играча на Швейцария и влезе в мрежата позволи на Испания да открие резултата. Шакири възстанови равенството с гол в 68-ата минута.  Швейцария остана с човек по-малко в 77-ата минута, след като за нарушение на Фройлер срещу Морено, той получи директен червен картон.

Гледайте мача тук

Gulliver/GettyImages

Още във втората минута Швейцария организира опасна атака, но шутът на Шакири намери тялото на Торес и попадна в ръцете на Симон.

Испания откри резултата с една от първите си опасности създадени пред вратата на Цубер. В 8-ата минута след центриране от корнер топката се оказа в Алба, който стреля остро, топката се отклони от Закария и се оплете в мрежата на швейцарската врата.

Момчетата на Луис Енрике изпълниха интересен пряк свободен удар в 17-ата минута, но ударът на Коке мина малко над напречната греда. Швейцария отвърна с опит за опасна атака няколко минути по-късно, но пасът на Шакири не стигна до Сеферович, който беше изпреварен от Симон.

Аспиликуета стреля към вратата на Зомер в 25-ата минута след центриране от корнер, но вратарят се справи умело със ситуацията.

Една от интересните ситуации пред вратата на Симон дойде в 34-ата минута. След центриране от корнер Аканджи стреля над вратата. До ситуацията се стигна след като Видмер спечели корнера. Пет минути по-късно Видмер не намерицелта, след като засече топката след центриране от корнер.

До края на първата част не паднаха нови голове и Испания се оттегли с гол аванс.

Швейцария започна активно втората част, но в първите минути стигна до няколко корнера пред вратата на Симон. Испанците имаха възможности чрез Коке. В 56-ата минута след центриране от корнер, Закария игра с топката, но кълбото мина встрани от вратата.

Опасна атака за Испания. В 59-ата минута след пас от пряк свободен удар Феран Торес овладя добре кълбото, стреля, но Сеферович се справи и прати топката в корнер, а след изпълнението не се получи нищо опасно за вратата на Зомер.

Швейцария организира отлична атака в 64-ата минута, топката стигна до Цубер, който от няколко метра не успя да преодолее Симон, а вратарят съумя да избие в корнер. След центрирането не се стигна до опасност за испанската врата.

В 77-ата минута на мача Фройлер получи директен червен картон за грубо влизане на играча в краката на Жерар Морено. Малко дискусионно решение на съдията Оливър.

Швейцария – Испания 1:1
голмайстори: 0:1 Закария (8-автогол), 1:1 Шакири (68)

Ето и съставите на двата отбора:

Швейцария: Зомер, Видмер, Елведи, Аканджи, Закария, Емболо (23-Варгас), Фройлер, Сеферович, Родригес, Цубер, Шакири

Испания: Унай Симон, Аспиликуета, Лапорт, Сарабия (46-Олмо), Пау Торес, Бускетс, Коке, Мората (54-Морено), Феран Торес, Алба, Педри

съдия: Майкъл Оливър