Големият финал НА ЖИВО: Италия 0:1 Англия, Скуадрата в нокдаун – Футбол свят – Евро 2020

Съставите на Италия и Англия играят един срещу друг при резултат 0:1 в епичен сблъсък за трофея на UEFA EURO 2020, след като още във втората минута Люк Шоу попари Скуадрата.

Gulliver/GettyImages

Срещата стартира вихрено с неочакван ранен гол за “трите лъва”. Кийрън Трипиър центрира дълбоко в наказателното поле, където докато италианската отбрана спеше, Люк Шоу овладя с добро първо докосване и разстреля Джонлуиди Донарума още във втората минута, отбелязвайки най-бързото попадение във финал на Европейско първенство.

Инкасираното попадение прати момчетата на Манчини в нокдаун и в следващите минути двубоят се изнерви неимоверно. Англичаните опитаха да нанесат втори удар, с който тотално да поемат инициативата над двубоя, но защитниците на Скуадрата се справиха.

След 30 минути футбол на “Уембли” италианците така и не успяваха да се съвземат от гола, който развали характерното за тях спокойствие и ги принуди да действат паникьосано. В една от редките си възможности Инсиние стреля към вратата на Пикфорд, но твърде неточно.

Пет минути по-късно Италия получи импулс в играта си, което откри добра възможност пред Федерико Киеза. Младата звезда на адзурите демонстрира техника и само късметът опази вратата на англичаните, след като топката премина встрани от вратата, а Пикфорд дори не помръдна.

Англичаните отвърнаха светкавично с мощна атака, която обаче бе прекъсната от добрите действия на опитния Леонардо Бонучи.

Италия – Англия  0:1
0:1 Люк Шоу 2′