
Манолова: ГЕРБ са в паника са и има защо да се боят от мен
Фейк новина от официозите на властта е, че ще правя партия. Нямам намерение да се занимавам с политическо строителство, обяви Мая Манолова на първата си пресконференция след като бе издигната за независим кандидат-кмет на София.
Тя уточни, че ангажиментът и е към столицата.
„Искам да докажем, че София може да се управлява за и с гражданите“, каза Манолова и подчерта, че ще разчита на подкрепа от всички хора, които искат промяна, независимо от това дали са леви, десни, центристи, либерали или консерватори.
Според нея проблемите на столицата нямат цвят и само чрез обединение може да бъде разграден сегашният модел.
Манолова обясни, че кампанията ѝ ще се финансира съвсем открито и прозрачно.
„След като инициативният комитет се регистрира в ЦИК ще обявим банкова сметка и електронна платформа на която всеки ще може да дари пари в размер до една работна заплата – 560 лева. Ще качваме информацията за размера и дарителите на сайта си“, каза тя.
Бившият омбудсман обясни и че няма да се приемат дарения от фирми и корпорации, а само от хората.
„Ще харчим само това, което сме събрали“, посочи тя.
Манолова обяви и че няма да подкрепя независими кандидат-кметове на други населени места, както бяха поискали някои от нейните поддръжници.
„Няма да имам собствена листа, нито ще декларирам подкрепа за конкретна листа с общински съветници“, подчерта тя и обясни, че в местния парламент ще разчита на добро сътрудничество с представители с различни цветове, каза още тя.
Според нея кметската кампания, която предстои, ще е „нечестна, агресивна и подла“.
„Върху мен бяха изсипани безумни обвинения, инсинуации и опити да бъда дискредитирана от официозите на властта. Така че кампанията ще е тежка, компроматна и с непозволени удари.
В паника са и има защо да се боят от мен. Ще разградим сегашния модел тухла по тухла“, завърши Манолова.
Коментари
There is no ads to display, Please add some