Наглед лесни противници за Лудогорец по пътя към групите на ШЛ – Футбол свят – Шампионска лига

Технологии
Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Станаха ясни всички евентуални съперници на Лудогорец в Шампионската лига. Българският шампион ще стартира от първия предварителен кръг, където ще е поставен. Като най-сериозни евентуални съперници се очертават първенците на Израел и Норвегия – Макаби Хайфа и Бодо Глимт.

Разградчани със сигурност ще са поставени и във втория предварителен кръг, където отново могат да се изправят срещу Макаби и Бодо Глимт, ако двата отбора елиминират поставен тим в първия предварителен кръг, а също така и срещу Омония Кипър.

Ако Лудогорец отстрани първите си два съперника, то със сигурност си гарантира участие в групи на един от трите европейски клубни турнира.

Много любопитно е положението на разградчани за третия предварителен кръг. Те ще са сред поставените, но само ако Динамо Загреб отпадне в първия предварителен кръг, което е малко вероятно. Шансовете на Лудогорец да попадне в урната на фаворитите щяха да са далеч по-големи, ако жребият за третия предварителен кръг се теглеше след, а не преди да се изиграят сблъсъците от втория предварителен кръг.

Това увеличава драстично шансовете на българския шампион да е в урната на поставените в плейофа за влизане в групите на ШЛ, ако елиминира съперника си в предишния кръг.

Ето как стоят нещата със съперниците на Лудогорец:

Първи предварителен кръг:

Рига (Латвия), ХИК Хелзинки (Финландия), Линфийлд (Северна Ирландия), Флора Еш (Люксембург), Шахтьор (Беларус), Нефтчи (Азербайджан), Макаби Хайфа (Израел), Шамрок (Ейре), Конах Куай (Уелс), Валур (Исландия), Бодо Глимт (Норвегия), Мура (Словения), Теута (Албания), Борац (Босна), Хамрун (Малта),

победителят от следните четири отбора: Торшавн (Фарьорски острови), Прищина (Косово), Интер (Андора), Фолгор (Сан Марино).

Втори предварителен кръг:

Шкендия (Македония), Слован Братислава (Словакия), Динамо Тбилиси (Грузия), Жалгирис (Литва), Алашкерт (Андора), Флора (Естония), Будочност (Черна гора), Кайрат (Казахстан), Линкълн (Гибралтар) или някой от непоставените в първия предварителен кръг, Омония (Кипър).

Трети предварителен кръг:

Ако Лудогорец е непоставен

Славия Прага (Чехия), Глазгоу Рейнджърс (Шотландия);

ако преодолеят първия и втория предварителен кръг: Динамо Загреб (Хърватия), Олимпиакос (Гърция), Йънг Бойс (Швейцария), Цървена звезда (Сърбия).

Ако е поставен

Ако преодолеят първия и втория предварителен кръг: Малмьо (Швеция), Клуж (Румъния), Легия Варшава (Полша), Шериф (Молдова), Ференцварош (Унгария).

Плейофи:

Ако е поставен

Брьондби и още три клуба, които стигнат дотук, но без Залцбург, Динамо (Загреб), Славия (Прага) и Олимпиакос.

Ако е непоставен

Залцбург (Австрия);

ако преодолеят първи, втори и трети предварителен кръг: Динамо Загреб (Хърватия), Славия Прага (Чехия), Олимпиакос (Гърция).

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.

Източник/ци: gong.bg, dir.bg

Коментари

Коментара

loading...


There is no ads to display, Please add some
Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Вашият коментар