НА ЖИВО: Астън Вила – Ливърпул 1:1, младите “вилани” изненадаха гостите – Футбол свят – Англия

Отборите на Астън Вила и Ливърпул играят при резултат :1 в мач от третия кръг на турнира за ФА Къп. Още в четвъртата минута Садио Мане откри резултата. В 41-ата минута обаче Луи Бари изравни. Двубоят можете да го проследите в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA

Във вчерашния ден бирмингамци бяха поразени от коронавируса и двубоят беше по въпрос, но днес беше взето решение той да се играе по план. Лошата новина за домакините е, че ще целият първи състав няма да вземе участие в срещата, а на терена ще излязат момчетата от младежката формация на Вила.

Ливърпул пък излиза с почти всички титуляри и се очаква да не срещне големи трудности. Любопитно е да се отбележи, че в края на 2019 година ролите бяха разменени, когато целият първи състав на „червените“ беше в ОАЕ заради участието си на Световното клубно първенство.

Тогава на ¼-финалите в турнира за Карабао Къп „мърсиайдци“ излязоха с тима до 23 години, докато Астън Вила игра със своите титуляри.

По-рано пък през сезона „виланите“ сътвориха един от най-шокиращите резултати във Висшата лига, след като разгромиха шампионите със 7:2 на своя „Вила Парк“.

Gulliver/GettyImages

“Мърсисайдци” започнаха отлично двубоя и очаквано поведоха още в четвъртата минута, когато Къртис Джоунс центрира отдясно на наказателното поле, а Мунго Бридж изпусна Садио Мане и сенегалецът реализира с глава – 0:1.

В 10-ата минута Мохамед Салах копна чудесно топката за непокрития Джорждиньо Вайналдум в наказателното поле, но нидерландецът прати топката над вратата.

Ливърпул имаше пълен контрол върху топката, но не успяваше да стигне до чисти ситуации, като младите момчета на Астън Вила играеха амбицирано и се защитаваха стабилно.

В 23-ата минута обаче „червените“ имаха страхотен шанс да удвоят преднината си. Топката беше изчистена от играч на Вила след изпълнение на корнер, но тя попадна в Джоунс, който стреля, но бе блокиран. Все пак кълбото се озова и във Фабиньо, който стреля точно, но вратарят Акош Оноди изби. Мане достигна до топката и също опита изстрел, който обаче отново бе спасен от стражът на домакините, а после нямаше кой да добави в опразнената врата.

Бирмингамци опитаха две по-интересни атаки, които приключиха с корнер в тяхна полза, но без опасности за Келехер след изпълнението им.

В 35-ата минута гостите Салах проби добре отдясно, стигна до наказателното поле и стреляв долния ляв ъгъл на Оноди, който обаче изби отлично в корнер.

Две минути след това Джеймс Милнър стреля от дистанция, но над вратата.

Четири минути преди края на първата част домакините изравниха с първия си точен удар. Калъм Роу изведе по отличен Луи Бари в половината на Ливърпул, надбяга Рис Уилямс и излязал сам срещу Келехер го преодоля с хубав изстрел в далечния ъгъл.

LIVE / АСТЪН ВИЛА – ЛИВЪРПУЛ 1:1

0:1 Садио Мане 4′

1:1 Луи Бари 41′

Стартови състави на двата отбора:

АСТЪН ВИЛА: Акос Ондой – Мундо Бридж, Доминик Риван (к), Джейк Уолкър, Калъм Роу, Бенджамин Крисан, Люи Бари, Кайн Кеслер, Мамаду Диала Сила, Арджан Райки, Ламар Богард

Мениджър: Марк Дилейни

ЛИВЪРПУЛ (4-3-3): 62. Куивийн Келехер – 7. Джеймс Милнър, 3. Фабиньо, 46. Рис Уилямс, 76. Неко Уилямс – 14. Джордан Хендерсън (к), 5. Джорджиньо Вайналдум, 17. Къртис Джоунс – 10. Садио Мане, 18. Такуми Минамино, 11. Мохамед Салах

Мениджър: Юрген Клоп

Главен съдия: Крейг Поусън, Англия