НА ЖИВО: Атлетик Билбао 0:0 Реал Мадрид, греда за “лос бланкос” – Футбол свят – Испания

Отборите на Атлетик Билбао и Реал Мадрид играят при резултат 0:0 в двубой от предпоследния 37-и кръг в испанската Ла Лига.

Gulliver/GettyImages

„Баските“ не играят за нищо, като заемат деветата позиция с актив от 46 точки. Те обаче могат да се окажат сериозен препъни камък за всеки съперник, особено, след като преди няколко кръга победиха лидера Атлетико Мадрид.

Реал, от своя страна, продължава гонитбата с „дюшекчиите“ в битката за титлата. „Лос бланкос“ заемат втората позиция преди този кръг с актив от 78 точки, с две по-малко от градския си съперник. При равенство или загуба на „кралете“ и победа на „рохибланкос“, то титлата ще отиде на „Уанда Метрополитано“

В същото време Атлетико Мадрид приема Осасуна. Резултатът към момента е 0:0.

КЛАСИРАНЕ В ЛА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Срещата стартира в спокойно темпо, като ситуациите липсваха в първите двайсетина минути.

В 27-ата минута Джон Морсийо игра с ръка в наказателното си поле, но съдията Антонио Матуе Лаос прибягна до системата и ВАР и реши, че няма основания да отсъди наказателен удар.

Четири минути след това Карим Бензема и Йерай Алварес паднаха в същото наказателно поле след борба за топката, а съдията отново не видя предпоставки за наказателен удар.

В 39-ата минута Винисиу Жуниор опита да изведе Родриго, но вратарят Унай Симон излезе и улови топката.

Четири минути по-късно Алекс Беренгер стреля директно от пряк свободен удар, но топката прелетя покрай вратата.

В 48-ата минута Едер Милитао стреля с глава след центриране от корнер, но неточно.

Пет минути след началото на втората част Джон Морсийо засече центриране в наказателното поле, но Тибо Куртоа спаси.

В 57-ата минута Лука Модрич шутира опасно по тревата извън наказателното си поле към долния десен ъгъл на Симон, който се разтегна максимално и изби в корнер.

Четири минути след това Каземиро засече с глава центриране от ългов удар, но топката разтресе напречната греда.

LIVE | АТЛЕТИК БИЛБАО – РЕАЛ МАДРИД 0:0

Жълти картон: Алекс Беренгер (Атлетик Билбао) 14′

Стартови състави на двата отбора:

АТЛЕТИК БИЛБАО (4-4-2): 1. Унай Симон – 18. Оскар де Маркос, 5. Йерай Алварес, 4. Иниго Мартинес, 24. Микел Баленсиага – 12. Алекс Беренгер, 14. Дани Гарсия, 27. Унай Венседор, 2. Жон Морсийо – 9. Иняки Уилямс, 16. Ойхан Сансет

Старши треньор: Марселино

РЕАЛ МАДРИД (4-3-3): 1. Тибо Куртоа – 35. Мигел Гутиерес, 6. Начо Фернандес, 3. Едер Милитао, 19. Алваро Одриосола – 10. Лука Модрич, 14. Каземиро, 15. Федерико Валверде – 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема, 25. Родриго

Старши треньор: Зинедин Зидан

Главен съдия: Антонио Матеу Лаос, Испания

Стадион: „Сан Мамес“, Билбао, Испания