НА ЖИВО: Аякс – Валенсия 0:1, Родриго даде аванс на “прилепите” – Футбол свят – Шампионска лига

Отборите на Аякс и Валенсия играят при резултат 0:1 в решаващ сблъсък от група Н на Шампионската лига. Родриго откри за гостите в 24-ата минута. Холандците са лидери в групата с актив от 10 точки, докато „прилепите“ са втори с осем. Домакините се нуждаят от само точка, за да си осигурят участие на 1/8 финалите в турнира, докато тимът на Алберт Селадес ще търси задължителна победа.

Старши треньорът на Аякс Ерик тен Хааг няма да може да разчита на Закариа Лабиад и Куинси Промес. Наставникът на гостите има доста сериозни кадрови проблеми заради отсъствието на Максимилиано Гомес, Джефри Кондогбия, Езикел Грай, Канг-ин Лий, Кристиано Пичини, Гонсало Гедеш и вратаря Яспер Силесен.

АЯКС – ВАЛЕНСИЯ 0:1

0:1 Родриго 24′

Първата ситуация дойде във втората минута, когато Родриго успя да засече с глава центриране от ъглов удар, но в аут.

В осмата минута Душан Тадич бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и опита удар, който обаче премина на сантиметри от лявата греда на гостите.

В 21-ата минута Хаким Зиеш отправи хубав изстрел от границата на наказателното поле, но защитник на Валенсия блокира и топаката излезе в ъглов удар. Лисандро Мартинес успя да играе с глава след центрирането от корнера, но насочи топката встрани.

Две минути след това “прилепите” излязоха напред в резултата. Хосе Луис Гая намери вдясно на наказателното поле Феран Торес, който пък от своя страна успя да отправи извеждащо подаване между двама защитници на Аякс за Родриго в наказателното поле. Испанският национал бе изпуснат от играчите на домакините и останал сам срещу вратаря Онана отправи топовен изстрел в близкия му ъгъл.

След попадението Аякс продължи да е по-активният тим на терена, но рядко стигаше до опасни ситуации пред вратата на вратаря Доменек.

В 41-ата миунта Едсон Алварес засече с глава центриране от корнер на Зиеш, но далеч в аут.

Отново той имаше шанс минута преди края на първата част, когато успя да преодолее вратаря на Валенсия, но топката бе изчистена от голлинията от Хосе Луис Гая.

В ответната атака “прилепите” можеха да стигнат до нов гол. Топката бе центрирана в наказателното поле, където голмайсторът Родриго стреля в долния десен ъгъл на вратаря Андре Онана, който обаче успя да избие в ъглов удар.

Стартови състави на двата отбора:

АЯКС (4-3-3): 24. Андре Онана – 12. Нусер Мазрауи, 3. Жоел Велтман, 17. Дейли Блинд, 31. Николас Талияфико – 4. Едсон Алварес, 6. Дони ван де Беек, 21. Лисандро Мартинес – 22. Хаким Зиеш, 10. Душан Тадич (к), 27. Ноа Ланг

Старши треньор: Ерик тен Хааг

ВАЛЕНСИЯ (4-4-2): 1. Хауме Доменек – 14. Хосе Луис Гайа, 12. Муктар Диакаби, 5. Габриел Паулиста, 18. Даниел Вас – 8. Карлос Солер, 17. Франсис Коклен, 10. Дани Парехо (к), 20. Феран Торес – 9. Кевин Гамейро, 19. Родриго

Старши треньор: Алберт Селадес

Главен съдия: Клеман Тюрпен, Франция

Стадион: „Йохан Кройф Арена“, Амстердам, Холандия

Развоя в останалите срещи от ШЛ можете да следите ТУК!

Източник: gong.bg