НА ЖИВО: Барса – Реал, гостите доминират – Футбол свят – Испания

Отборите на Барселона и Реал Мадрид играят при резултат 0:0 в дългоочакваното първо Ел Класико за сезон 2019/2020. Ние от GONG.bg ще проследим най-интересното от срещата за вас тук.

25-а минута: Двойна намеса от Щеген! Първо Карим Бензема успя да центриране успоредно на гол линията, но вратарят на Барса успя да избие с крак. Впоследствие Щеген успя да спаси и ударът на Каземиро от около 25 метра.

17-та минута: Голям шанс за “Белия балет”! След центриране от ъглов удар на Тони Кроос Рафаел Варан успя да се извиси най-високо на задната греда. Ударът му обаче беше изчистен на гол линията от Пике.

12 минута: Претенции за дузпа от страна ан домакините! Жорди Алба се опита да центрира отляво, но Даниел Карвахал успя да блокира неговият опит. Играчите на “Блаугранас” имаха претенции за дузпа, но на повторението се вижда, че ръцете на бека на Реал Мадрид бях плътно прибрани до тялото.

10-та минута: Първите десет минути на срещата преминават под диктовката на Барселона, но само по отношение на владението на топката. Именно в 10-та минута на срещата Иско отправи и първия удар в срещата след хубава двойна комбинация между испанеца и Карим Бензима.

Барселона – Реал Мадрид 0:0

Ето ги и съставите на двата тима:

Барселона: Марк Андре Тер Щеген, Нелсън Семедо, Клеман Ленгле, Жерар Пике, Жорди Алба, Серхи Роберто, Серхио Бускетс, Френки Де Йонг, Лионел Меси, Луис Суарес, Антоан Гризман;

Реал Мадрид: Тибо Куртоа, Ферлан Менди, Серхио Рамос, Рафаел Варан, Даниел Карвахал, Каземиро, Тони Кроос, Федерико Валверде, Иско, Карим Бензема, Гарет Бейл;

Източник: gong.bg