НА ЖИВО: Барселона – Уеска 2:0 Меси и Гризман творят – Футбол свят – Испания

Oтборите на Барселона и Уеска играят при резултат 2:0 в последен мач от 27-мия кръг в Ла Лига. Лео Меси откри с магично изпълнение в 13-та минута. Гризман удвои аванса в 35-та минута.

Гостите започнаха добре и отправиха първия точен удар след по-малко от 120 секунди, но Тер Стеген нямаше проблеми с изстрела на Рафаел Мир.

Домакините отговориха на това и обсадиха вратата на гостите. В 10-та минута Сержиньо Дест пласира чудесен удар от дистанция, но Фернандес изби без твърде много затруднения в ъглов удар.

Натискът продължаваше да е налице и в крайна сметка логичното се случи в 13-та минута. След поредната продължителна атака Серхио Бускетс намери Меси, който се измъкна от бранител и със сензационно изпълнение препарира Фернандес отдалеч за 1:0.

В следващите минути темпото на терена се поуспокои, като двата тима си размениха по един удар, но без реални възможности. Така се стигна до 35-та минута. След брилиянтна постепенна атака Антоан Гризман беше намерен пред противниковото наказателно поле, а французинът не остана длъжен на Лео Меси и на свой ред произведе прекрасен удар за 2:0.

Седем минути по-късно Френки Де Йонг можеше да направи резултата класически, но ударът му срещна горната греда на вратата на Фернандес.

Барселона – Уеска 2:0

1:0 – Лео Меси (13)

2:0 – Антоан Гризман (35)

Ето и стартовите състави на двата тима:

Барселона: Тер Стеген, Мингеса, Де Йонг, Ленгле, Дест, Алба, Бускетс, Педри, Гризман, Меси, Дембеле

Уеска: Фернандес, Пулидо, Сиовас, Инсуа, Галан, Мафео, Думбия, Рико, Ескриче, Мир, Фереро