НА ЖИВО: Барселона 2:1 Валенсия, пълен обрат на „Камп Ноу“ – Футбол свят – Испания

Барселона и Валенсия играят при 2:1 в двубой от деветия кръг на Ла Лига. Капитанът на гостите Хосе Гая (5) откри, Ансу Фати (13) и Мемфис Депай (41-дузпа) направиха пълен обрат.

Домакините започнаха нахъсано, но бяха попарени още в 5-ата минута. Центриране от корнер затрудни бранителите на Барса и топката стигна до Хосе Гая, който с мощен шут извън наказателното поле направи Тер Стеген безпомощен – 0:1.

Отговорът на каталунците не закъсня и резултатът бе изравнен в 13-ата минута. Мемфис Депай върна топката към Ансу Фати пред наказателното поле и младокът от движение с техничен удар я прати в далечния ъгъл.

Гонсало Гедеш имаше отлична възможност да върне аванса на Валенсия в 25-ата минута след контраатака, но силният му шут мина покрай вратата. Шест минути по-късно Жорди Алаба пусна страхотен пас към Де Йонг на ъгъла на вратарското поле, но нидерландецът бе притиснат от защитник на „прилепите“ и не успя да овладее топката. Страхотна намеса на Паулиста в 33-ата минута спря майсторска атака на Жорди Алба и Ансу Фати.

Барселона стигна до пълен обрат с гол от дузпа на Мемфис Депай в 41-ата минута. Тя бе отсъдена за нарушение на Хосе Гая срещу Ансу Фати, който получи топката след страхотна многоходова атака. Ударът на Депай от бялата точка бе безпощаден и направо препарира Силесен – 2:1.

БАРСЕЛОНА – ВАЛЕНСИЯ 2:1

0:1 Хосе Гая (5)

1:1 Ансу Фати (13)

2:1 Мемфос Депай (41)

БАРСЕЛОНА: 1 Тер Стеген, 20 Серхи Роберто, 3 Пике, 24 Ерик Гарсия, 18 Жорди Алба, 5 Серхио Бускетс, 21 Де Йонг, 30 Гави, 2 Дест, 10 Ансу Фати, 9 Мемфис Депай

Треньор Роналд Куман

ВАЛЕНСИЯ: 13 Силесен, 18 Вас, 5 Паулиста, 14 Гая, 7 Гедеш, 6 Гиямон, 9 Макси Гомес, 12 Диакаби, 19 Уго Дуро, 10 Солер, 20 Фулкие