НА ЖИВО: Бенфика 0:0 Байерн Мюнхен, отмениха гол на Лева – Футбол свят – Шампионска лига

Португалският гранд Бенфика приема германския шампион Байерн Мюнхен в трети мач за двата отбора от група „Е” на Шампионската лига и играят при резултат 0:0.

По-рано през деня стана ясно, че наставникът на баварците Юлиан Нагелсман няма да е на пейката за своя отбор, тъй като е болен, а отборът ще бъде воден от асистентите на младия германец – Дино Топмьолер и Ксавер Земброд.

link1″>

Gulliver/GettyImages

В третата минута Одисеас Влаходимос направи изключително спасяване, след като отрази удар на Роберт Левандовски от шест-седем метра. Полякът получи прелестно центриране отляво и стреля от воле с десния крак, но стражът на „орлите“ отрази зрелищно. Натискът на Байерн продължи, а Лерой Сане в шестата минута се освободи зад отбраната на Бенфика. Ян Вертонген едва го достигна след шпагат, но ударът на крилото с левия крак не бе възпрян, но отлетя встрани.

В деветата минута Кингсли Коман заходи отляво и центрира добре за Левандовски, чийто удар с глава отново бе отразено от Влаходимос. Домакините създадоха първата си ситуация в 13-ата, когато Рафа Силва премина край Даю Упамекано, а Алексей Яремчук атакува топката, заедно с Дарвин Нунес, но стреля встрани. При приземяването си украинеца падна лошо и получи сериозни болки в гърба.

В 33-ата минута Дарвин Нунес напредна зад отбраната на Байерн и заобиколи Никлас Зюле. Нападателят на лисабонци отправи силен удар отблизо с десния крак, но и вратарят на Байерн Нойер показа високата си класа и изби в корнер. След него Вертонген игра с глава, но германският вратар улови спокойно.

Миг по-късно пък Йозуа Кимих шутира силно отляво по диагонала, но Влаходимос отново отрази. В 38-ата минута Сане стреля много опасно фронтално срещу вратата на Бенфика. Бранителите на домакините не го посрещнаха, но милиметри не достигнаха на звездата на мюнхенци да порази португалската врата.

Три преди края Левандовски вкара гол на Бенфика. Отбраната на домакините изпусна Кингсли Коман отдясно, който даде успореден пас за Левандовски, който вкара, но след разглеждане на ВАР се видя, че полякът е вкарал с ръка и попадението бе отменено.

LIVE / БЕНФИКА – БАЙЕРН МЮНХЕН 0:0

Рефер: Овидиу Хацеган (Румъния)

Стадион: „Ещадио да Луш” (Лисабон)

Стартови състави:

Бенфика: 99 Влаходимос – 4 Верисимо, 30 Отаменди, 5 Вертонген – 20 Жоао Марио, 28 Вайгъл – 34 Андре Алмейда, 3 Грималдо – 27 Рафа Силва, 15 Яремчук, 9 Нунес

Треньор: Жорже Жезус

Байерн М: 1 Нойер – 21 Ернандес, 2 Упамекано, 4 Зюле, 5 Павар – 18 Забитцер, 6 Кимих – 10 Сане, 25 Мюлер, 11 Коман – 9 Левандовски

Треньор: Юлиан Нагелсман