НА ЖИВО: Берое 1:0 Арда, дузпа взриви страстите в Стара Загора – БГ Футбол – efbet Лига

Берое и Арда играят при 1:0 в първи мач от деветия кръг на efbet Лига. Гола мкара Омар Камара в 32-ата минута от дузпа.

Срещата стартира в 20:00 часа и ще бъде предавана пряко по DIEMA SPORT, както и на онлайн платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще може да проследите всичко най-интересно от сблъсъка в Стара Загора.

Двубоят започна динамично с интересни атаки и към двете врати. Първото положение за гол дойде в 7-ата минута пред вратата на гостите. Кийлън Лебон центрира фалцово в наказателното поле, топката прехвърли няколко играчи и тупна коварно пред Иван Караджов. Стражът обаче внимаваше и с чудесна реакция изби.

В рамките само на две минути двата отбора получиха правото да изпълнят преки свободни удари от добри позиции, но първо Спас Делев, а след това и Реян Даскалов не успяха да преодолеят стените от играчи на съперника.

В 29-ата минута съдията Иво Андреев посочи бялата точка в наказателното поле на Арда и си навлече гнева на гостите. Иван Караджов излезе да избие центриране от корнер, но бе изпреварен от Алиун Фал. Футболистът на Берое отправи неточен удар с глава, а в същия момент бе ударен от вратаря на Арда. След дълги разправии и проверка с ВАР, дузпата бе потвърдена и изпълнена от Омар Камара, който не трепна и откри резултата – 1:0.

Попадението изнерви гостите, които трудно намираха верния път към вратата на съперника. В заключителните минути на първата част по левия фланг се разигра Кийлън Лебон, който бе неуловим за защитата на Арда. В добавеното време вратарят Караджов показа чудесен рефлекс и изби с една ръка удар на Лебон.

БЕРОЕ – АРДА 1:0

1:0 Омар Камара (32-дузпа)

БЕРОЕ: 33 Генадий Ганев, 2 Стив Фуртадо, 5 Омар Сако, 6 Александър Цветков-капитан, 19 Александър Василев , 17 Реян Даскалов, 30 Серкан Юсеин, 11  Алиун Фал, 21 Кийлън Лебон, 27 Абубакар Тунгара,  99 Омар Камара

Резерви: 1 Нордин Бакер, 2 Джуниет Али, 9 Мартин Камбуров, 10 Даниел Генов, 15 Георги  Динков, 16 Симеон Мечев, 77 Божидар Пенчев

Треньор Петър Колев

АРДА: 12 Иван Караджов,  8 Милен  Желев, 24 Алекс Петков, 71 Пламен Крумов-капитан, 11 Александър Георгиев, 4 Милен Стоев,  77 Илия Юруков, 80 Лъчезар Котев, 9 Спас Делев, , 17 Иван Коконов, 98 Тонислав Йорданов

Резерви: 36 Васил Симеонов, 10 Светослав Ковачев, 18 Слободан Рубежич, 19 Румен Руменов, 25 Давид Кики, 37 Жуниньо, 81 Атанас Зехиров