НА ЖИВО: Ботев Вр и Берое правят шоу на -3 градуса, Камбуров с гол – БГ Футбол – efbet Лига

Отборите на Ботев Враца и Берое играят при резултат 1:1 в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига. В 13-ата минута с гол от дузпа неостаряващият Мартин Камбуров се завърна при старозагорци с гол от дузпа, а малко след това Мартин Николов върна паритета.

Домакините стартираха мощно на хлъзгавия терен във Враца и само за две минути имаха две възможности за откриване на резултата. Първо Петър Атанасов се изправи очи в очи с Генадий Ганев, но стражът отрази, а секунди по-късно новото попълнение на врачани – Дориан Бабунски, нацели страничния стълб на вратата.

Въпреки вихреното начало за Ботев Враца, Берое съумя да поведе в резултата. В 13-ата минута Аласан Н’Диайе бутна Мартин Камбуров в наказателното поле, който побърза да се свлече на земята и си изработи дузпа. Очаквано, самият Камбуров стреля от бялата точка и въпреки хлъзгавия терен, отбеляза своя гол №247 в родния елит.

Домакините успяха да отвърнат моментално на попадението и след само 6 минути възстановиха равенството. Дориан Бабунски центрира добре към Мартин Николов, който с хубав удар с левия крак изпрати топката в мрежата на Ганев.

В края на първата част врачани опитаха скоростна контраатака. Петър Атанасов получи диагонално подаване и достигна наказателното поле на старозгорци, където обаче Георги Ангелов го затвори и не позволи ново положение пред вратата на отбора си.

Ботев Вр – Берое  1:1
0:1 Мартин Камбуров (д.) 13′
1:1 Мартин Николов 19′

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Вр: 33. Красимир Костов, 24. Аласан Н’Диайе, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 6. Даниел Гаджев, 20. Дориан Бабунски, 18. Илия Миланов, 7 Мартин Николов, 10. Петър Атанасов, 23. Христо Златински (к)

Треньор: Антони Здравков

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (к), 8. Карлос Охене, 10. Гаюс Макута, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 9. Еривалдо Ферейра, 91. Мартин Камбуров

Треньор: Димитър Димитров

Съдия: Волен Чинков