НА ЖИВО: Брюж 0:2 Манчестър Сити, Марез удвои преди почивката – Футбол свят – Шампионска лига

Отборите на Брюж и Манчестър Сити играят при резултат 0:2 в трета среща от група „А“ на Шампионската лига. Жоао Кансело откри в 30-ата, а Риад Марез удвои в 43-ата минута след точно изпълнена дузпа. Белгийците заемат третата позиция преди този двубой с актив от 4 точки, докато „гражданите“ са трети с три пункта.

Мениджърът на англичаните Хосеп Гуардиола е направил четири промени в сравнение с мача с Бърнли през уикенда. Едерсон се завръща на вратата. Рубен Диаш, Кайл Уокуър и Джак Грийлиш също започват. Зак Стефен, Джон Стоунс, Нейтън Аке и Рахийм Стърлинг им отстъпват местата си.

Треньорът на домакините Филип Клеман залага на същите 11, които започнаха и срещу РБ Лайцпиг. Това означава, че Руд Вормер, който отбеляза два гола за победата с 2:0 над Кортрийк в събота, остава на пейката за началото.

link1″>

Gulliver/GettyImages

В началните минути на срещата гостите бяха тези, които играеха повече с топката, но опасности пред вратата на Симон Миньоле липсваха.

В деветата минута Джак Грийлиш копна токата над вратаря Симон Миньоле и я прати във вратата му, но преди това извърши нарушение в атака и попадението беше отменено. В 13-ата минута Родри също вкара топката в мрежата, но и този гол беше анулиран заради засада.

Минута по-късно се стигна до първата реална възможност за „гражданите“. Фил Фодън проби отлично отляво, подмина Клинтън Мата и стреля в близкия ъгъл, но в аут.

Сити атакуваше и след точно половин час игра откри резултата. Фодън даде изключителен пас от дълбочина, с който изведе в наказателното поле Жоао Кансело, който се бе озовал на върха на атака. Крайният бранител овладя добре на гърди, след което шутира между краката на Миньоле за 0:1.

LIVE | БРЮЖ – МАНЧЕСТЪР СИТИ  0:1

0:1 Жоао Кансело 30′

Стартови състави на двата отбора:

БРЮЖ (4-4-1-1): 22. Симон Миньоле – 27. Клинтън Мата ж.к., 5. Джак Хендри, 4. Станли Н’Соки, 2. Едуард Собол – 19. Камал Сова, 26. Матс Ритс, 3. Едер Баланта, 10. Ноа Ланг – 20. Ханс Ванакен (к) – 90. Чарлс Де Кеталер

Старши треньор: Филип Клемент

МАНЧЕСТЪР СИТИ (4-3-3): 31. Едерсон – 27. Жоао Кансело, 14. Аймерик Лапорт ж.к., 3. Рубен Диаш (к), 2. Кайл Уокър – 20. Бернардо Силва, 16.Родри, 17. Кевин Де Бройне – 47. Фил Фодън, 10. Джак Грийлиш, 26. Рияд Марез

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Главен съдия: Истван Ковач, Румъния

Стадион: „Ян Брейдел Стейдиъм“, град Брюж, Белгия