НА ЖИВО: Брюж 1:1 ПСЖ, Меси нацели гредата – Футбол свят – Шампионска лига

Отборите на Брюж и ПСЖ играят при резултат 1:1 в първи мач от Група А на Шампионската лига. Гостите поведоха в 15-ата минута с гол на Андер Ерера, но още преди да е минал и половин час игра Ванс Ханакен върна Брюж в играта.
link1″>

БГНЕС

Противно на очакванията, мачът започна с домакински натиск. Въпреки това, на парижани им бяха необходими едва 15 минути да открият резултата. Килиан Мбапе пусна топката към Ерера, който пое подаването и моментално прати кълбото в долния ляв ъгъл на Миньоле.

Секунди по-рано белгийците имаха претенции за дузпа, след като един от футболистите на ПСЖ игра с ръка в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията.

Последва страхотна комбинация между Меси и Мбапе, но ударът на младата звезда бе спасен от стража на домакините.

В 27-ата минута обаче Ханс Ванакен пое прецизен пас от Едуард Собол и с изящен удар върна равенството на “Ян Брейдел”. Само две минути по-късно Меси можеше да върне аванса на парижани, но нацели напречната греда.

Брюж – ПСЖ   1:1
0:1 Андер Ерера 15′
1:1 Ханс Ванакен 27′

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Брюж: 22. Миньоле, 77. Мата, 5. Хендри, 4. Нсоки, 19. Сова, 26. Ритс, 20. Ванакен, 3. Баланта, 2. Собол, 90. Де Кетеларе, 10. Ланг

Треньор: Филип Клемон

ПСЖ: 1. Навас, 2. Хакими, 5. Маркиньос, 3. Кимпембе, 22. Диало, 18. Вайналдум, 8. Паредес, 21. Ерера, 30. Меси, 7. Мбапе, 10. Неймар

Треньор: Маурисио Почетино

Съдия: Сандро Шерер, Швейцария