НА ЖИВО: България – Австрия 1:0 – Волейбол – Национални отбори

Волейболните ни национали излизат срещу Австрия днес от 21:00 часа в решаващ мач за класиране на Евроволей 2021. България води с 1:0 гейма след 25:15.

Първата точка в мача беше за България след неуспешен сервис на съперника. Мартин Атанасов реализира третата точка за България с отлична атака, а Алекс Грозданов направи резултата 4:0 за “лъвовете”, което принуди треньорът на Австрия да вземе прекъсване. Ники Къртев направи отлична блокада при атака на съперника и постигнахме 6-та точка при 2 за съперника, като втората им дойде при атака на Соколов, който беше затворен от блока на австрийците. Резултатът набъбна до 8:2 в полза на момчетата на Силвано Пранди.

cev.eu

Мартин Атанасов направи резултата 10:3 след отлично изпълнен сервис. Алекс Грозданов с отлична атака направи 14-ата точка за нашите момчета. Цветан Соколов направи резултата 21:13 след директна точка от сервис, а топката след като се отклони от мрежата падна в полето на съперника без да има кой да я отиграе. България затвори гейма с 25:15 с директна точка на Алекс Николов, а геймът продължи 18 минути.

Във втория гейм отново България стартира с първата точка дело на Тодор Скримов. С отлична игра точките започнаха да се трупат в наша полза. Алекс Грозданов с отлична атака през центъра направи резултата – 4:1.

Цветан Соколов реализира шестата точка за България при само 2 за съперника. Атанасов сбърка при сервис и Австрия намали резултата до 4:7, но австрийците върнаха жеста и резултатът стана 8:4 в полза на България. Скримов реализира 14-ата точка за нашия тим, а резултатът стана 14:10. Австрия се посъвзе и съумя да намали изоставането си до 3 точки – 13:16. Цветан Соколов направи 17-ата точка за България с отлична атака.

Българският отбор, воден от Силвано Пранди и Николай Желязков, се нуждае от успех, който ще осигури на 100% класиране за европейското първенство. Дори и загуба с 2:3 може да гарантира участието ни на финалите.

Вчера Австрия загуби изненадващо от Израел с 2:3. В игра за Бундестима се завърна звездата Александер Бергер, който заби 33 точки, но те не стигнаха за победа. При успех тази вечер, двубоят срещу Израел утре ще е без значение за България.

България е лидер в Група Б с актив от 6 точки. Австрия е втора с 4 точки, а Израел трети с 2 точки.