НА ЖИВО: България – Италия 0:1 – Волейбол – Национални отбори

България и Италия играят при 0:1(19:25) в трети мач от Група В на Европейското първенство по волейбол за мъже в Чехия.

Двубоят в „Острава Арена“ е с начален час 16:45 часа и ще можете да го проследите заедно с Gong.bg.

ПЪРВИ ГЕЙМ

Срещата започна равностойно, но нашият тим бе в ролята на догонващ. При 5:5 отлична блокада изведе българите напред в резултата. Италия си върна аванса от една точка при 7:8 с отлично противодействие срещу атака на Соколов. След четири последователни точки за Италия Силвано Пранди взе прекъсване, но и това не помогна. Ас на Пинали разколеба допълнително българските волейболисти и авансът на Скуадрата набъбна на 5 точки. Силвано Пранди взе второто си прекъсване за България в първата част. Тодор Скримов атакува по диагонала от зона 4 за 12:17. Контраатака на Мартин Атанасов донесе нова точка за България – 13:17. Страхотна точка за самочувствие отбеляза Цветан Соколов за 16:21. Слаба игра в защита позволи на Италия бързо да затвори гейма при 19:25.

ВТОРИ ГЕЙМ

Този гейм тръгна добре за “лъвовете”, които поведоха с 2:1 с успешен пайп на Скримов и атака по блокадата на Соколов. Подобно на първия започна гонитба точка за точка. Пинали изведе Италия напред за 4:5. Тодор Скримов с великолепен сервис донесе точка аванс – 6:5. Добри умения в играта с крака показа Сеганов, но и това не помогна – 6:7. С много класа в поредна атака по блокадата Соколов намали на 7:8. В следващата атака обаче бе спрян с тройна блокада и резултатът вече е 7:9. Сеганов намалява с пусната топка в полето на съперника, а успешна блокада изравнява резултата – 9:9. Цветан Соколов от зона 4 носи ново равенство – 10:10. Отлично комбинация Георги Сеганов – Николай Колев и националите отново са напред в резултата – 11:10. Георги Сеганов вдигна с една ръка на Алекс Грозданов за 12:11.

БЪЛГАРИЯ – ИТАЛИЯ 0:1 (19:25, 13:16

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Колев – Владислав Иванов-либеро
Селекционер Силвано Пранди

ИТАЛИЯ: Симоне Джанели, Джулио Пинали, Алесандро Микелето, Даниеле Лавия, Джанлука Галаси, Симоне Анцани – Фабио Балазо-либеро