НА ЖИВО: България 0:1 Северна Ирландия, ВАР в действие – Футбол свят – World Cup

Националните отбори на България и Северна Ирландия играят при резултат 0:1 в сблъсък от 8-ия кръг на световните квалификации в група „С“ на зона Европа. Конър Уошингтън откри в 38-ата минута.

„Трикольорите“ ще се опитат да измият срама от загубата с 1:3 от Литва и да си възвърнат донякъде самочувствието.

link1″>

Антон Узунов

Селекционерът Ясен Петров залага в титулярния състав на две двойки близнаци. На вратата застава Иван Караджов, а в защита пред него са Иван Турицов, братята Петко и Андреа Христови и Димитър Велковски. В халфовата линия ще действат Ивайло Чочев, Тодор Неделев и другата двойка близнаци – Радослав и Борислав Цоневи. Атаката пък ще водят капитанът в днешната среща Кирил Десподов и Атанас Илиев.

Срещата започна с шанс за българския тим, който получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле на гостите в четвъртата минута. Тодор Неделев стреля директно, като ударът бе точен, но право в ръцете на вратаря Бейли Пийкок-Фарел. В крайна сметка бе отсъдено и нарушение в атака след изпълнението на статичното положение.

Три минути по-късно и островитяните имаха ситуация за попадение. След бърза атака на гостите Джордан Томпсън стреля пред наказателното поле, но Иван Караджов отрази удара. Впоследствие играч на Северна Ирландия извърши и нарушение.

В 15-ата минута Ивайло Чочев засече с глава центриране от корнер, но топката премина над вратата.

link2″>

БГНЕС

Само две минути след това Северна Ирландия имаше два чудесни шанса да открие резултата. Първо, след центриране отляво, Пади МакНеър бе оставен непокрит на далечната греда и успя да засече, но Караджов отрази в корнер. След изпълнението му пък топката достигна до Конър Уошингтън, който стреля от няколко метра, но отново вратарят на Арда се намеси решително.

Натискът на гостите продължи и в 21-ата минута Томсън стреля от дистанция, но отново българският страж бе на мястото си и спаси.

В 26-ата минута „трикольорите“ организираха добра атака, при която капитанът Кирил Десподов получи топката на скорост отляво, но си затвори ъгъла и опитът му за удар бе блокиран.

LIVE | БЪЛГАРИЯ – СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ  0:1

0:1 Конър Уошингтън 38′

Стартови състави на двата отбора:

БЪЛГАРИЯ (4-4-2): 23. Иван Караджов – 2. Иван Турицов, 5. Петко Христов, 3. Андреа Христов, 21. Димитър Велковски – 18. Ивайло Чочев, 4. Радослав Цонев, 14. Борислав Цонев, 8. Тодор Неделев – 11. Кирил Десподов (к), 19. Атанас Илиев

Резерви: 1. Мартин Луков (вр), 13. Светослав Вуцов (вр), 6. Бирсент Карагарен, 7. Доминик Янков, 9. Спас Делев, 10. Радослав Кирилов, 12. Петър Витанов, 15. Васил Божиков, 16. Кристиян Малинов, 17. Калоян Кръстев, 20. Димитър Илиев, 22. Илиан Илиев-младши​

Селекционер: Ясен Петров

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ (4-2-3-1): 1. Бейли Пийкок-Фарел – 11. Шейн Фъргюсън, 5. Том Фланаган, 20. Крейг Каткарт, 4. Даниел Балард – 8. Стивън Дейвис (к), 17. Пади МакНеър – 15. Джордан Томпсън, 21. Джош Магенис, 2. Конър Брадли – 9. Конър Уошингтън

Резерви: 12. Конър Азард (вр), 23. Лиам Хюс (вр), 22. Киарон Браун, 14. Стюарт Далас, 7. Ниал МакГин, 19. Алфи МакКалмънт, 13. Карл Уинчестър, 16. Джордан Джоунс, 10. Дион Чарлс, 18. Пол Смит

Селекционер: Иън Бараклъф