НА ЖИВО: Бързи голове на “Олд Трафорд” – Футбол свят – Англия

Деветият в класирането Манчестър Юнайтед приема десетия Нюкасъл Юнайтед в пореден мач от 19-ия кръг в английската Висша лига на Боксинг Дей и играят при резултат 1:1. Първият гол в мача вкара Мати Лонгстаф в 17-ата минута, но седем по-късно Антони Марсиал изравни. В последните си четири мача “свраките” имат две победи над днешния си опонент. Точно толкова, колкото имаха през последните 28 мача срещу “червените дяволи”.

Срещата е с начален час 19,30 и ще може да я наблюдавате на живо по DIEMA SPORT 2 и PLAY DIEMA XTRA, докато сайтът GONG.BG ще следи дигитално всичко, случващо се на „Олд Трафорд” с текст и видеосъдържание.

Оле Гунар Солскяер прави две промени на фона мача с Уотфорд, загубен с 0:2. Норвежецът поставя Джеси Лингард и Дан Джеймс на пейката, докато Мейсън Грийнууд и Андреас Перейра започват от първата минута. Пол Погба пък е на скамейката, както беше и срещу „стършелите”.

Стив Брус прави четири промени, след като Керъл е на пейката, докато Дуайт Гейл започва. Шон и Мати Лонгстаф са в средата на терена, след като заменят Джонджо Шелви и Айзък Хейдън.

След 15 секунди игра Скот МакТоминей реши да влезе с бутонките в краката на Шон Лонгстаф, а реферът Кевин Френд бе безкомпромисен и му показа жълт картон. В десетата минута Маркъс Рашфорд изпълни добре пряк свободен удар, но топката излезе в корнер след рикошет в главата на играч на Нюкасъл от стената. При корнера Хари Магуайър нацели топката с глава, но нов рикошет прати топката в повторен ъглов удар.

Миг по-късно хората на Стив Брус създадоха бързо контранападение, ала ударът на Мигел Алмирон отлетя на втория етаж на “Олд Трафорд”. В 16-ата минута нападателят Жоелинтон направи за смях отбора на Манчестър Юнайтед, след което разсече отбраната на домакините с пас по земя за Дуайт Гейл, за да може той да пропусне безупречна ситуация. В 17-ата минута обаче Мати Лонгстаф не сбърка. Тогава халфът на „джордитата” реализира много добра атака на своите след отлична работа с гръб към вратата на Жоелинтон. Халфът с добър удар препарира Давид де Хеа.

В 24-ата минута дойде отговорът на Манчестър Юнайтед. Люк Шоу намери начин да продължи отляво за Андреас Перейра, който бе в наказателното поле и чукна за Марсиал. Френският футболист отправи силен удар, който бе неспасяем за Мартин Дубравка и Ман Юнайтед изравни. Минута по-късно Андреас Перейра можеше тотално да обърне мача, ала ударът му бе крив като за играч от аматьорските дивизии във футболния свят.

Стартови състави на двата тима:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа – Уан Бисака, Линдельоф, Магуайър /к/, Шоу – МакТоминей, Фред, Андреас Перейра, Рашфорд, Грийнууд, Марсиал

Нюкасъл: Дубравка – Манкийо, Шер, Фернандес, Лежун – Вилемс, Шон Лонгстаф, Мати Лонгстаф – Алмирон, Гейл, Жоелинтон

Източник: gong.bg