НА ЖИВО: Гранада – Наполи, испанците с два гола за две минути – Футбол свят – Лига Европа

Отборите на Гранада и Наполи играят при резултат 2:0 в първи 1/16-финален сблъсък от турнира Лига Европа. Янхел Ерера откри в 19-ата, а Кенеди удови в 21-ата минута.

Gulliver/GettyImages

Първите десетина минути на срещата минаха под опознавателно темпо, като двата отбора изглежда не искаха да рискуват и логично ситуации пред двете врати липсваха.

Първата по-интересна ситуация дойде в 16-ата минута, когато десният краен бранител на домакините Димитри Фолкие се измъкна отдясно в наказателното поле след неразбирателство в защитата на Наполи. Той обаче не успя да ненесе изстрел, след като вратаря Алекс Мерет излезе придвидливо, а след това и с дружни усилия защитата на Наполи изчисти.

Три минути след това обаче испанците поведоха в резултата.

LIVE | ГРАНАДА – НАПОЛИ 2:0 | ВСИЧКИ МАЧОВЕ И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЛИГА ЕВРОПА

1:0 Янхел Ерера 19′

2:0 Кенеди 21′

Стартови състави на двата отбора:

ГРАНАДА (4-2-3-1)1. Руи Силва – 2. Димитри Фолкуер, 22. Домингос Дуарте, 20. Хесус Вайехо , 15. Карлос Нева – 21. Янхел Ерера, 14. Максим Гоналон – 11. Дарвин Мачис, 19. Анхел Монторо (к), 24. Кенеди – 23. Хорхе Молина

Старши треньор: Диего Мартинес

НАПОЛИ (4-2-3-1)1. Алекс Мерет – 6. Марио Руи, 19. Никола Максимович, 33. Амид Рахмани, 22. Джовани Ди Лоренцо – 7. Елиф Елмас, 68. Станислав Лоботка – 8. Фабиан Руис, 24. Лоренцо Инсиние (к), 21. Матео Политано – 9. Виктор Осимен

Старши треньор: Дженаро Гатузо

Главен съдия: Сергей Карасев, Русия

Стадион: „Естадио Нуево Лос Карменас“, Гранада, Испания