НА ЖИВО: Гран При на Турция във Формула 1, ще вземе ли Хамилтън 7-ата титла – Моторни – Формула 1

Време е за 14-ия кръг в световния шампионат на Формула 1. Надпреварата стартира в 12:10 часа и ще я следим на живо за вас. Предстоят 58 обиколки на пистата “Истанбул Парк”. Очакванията са в хода на състезанието и да превали.

Ланс Строл стартира от първата редица, а до него ще застане пилотът на Ред Бул Макс Ферстапен. От втора редица започват Серхио Перес с Рейсинг Пойнт и Александър Албън с Ред Бул. Топ 6 затворят Даниел Рикиардо с Рено и Люис Хамилтън с Мерцедес.

В първата обиколка Люис Хамилтън стартира добре и съумя да излезе на 3-ата позиция,  а Ферстапен с Ред Бул не съумя да тръгне добре и пропадна като позиции в класирането. Валтери Ботас и Окон се завъртяха и също загубиха позиции.

Хамилтън направи грешка в първата обиколка и отиде на 6-а позиция при завъртяни 5 обиколки на мокрото трасе.

Строл вървеше уверено на първата позиция, втори беше Перес, а трети Себастиан Фетел с Ферари. В 11-ата обиколка настъри разместване в класирането, след като Строл влезе в бокса за смяна на гуми, а Ферстапен оглави класирането, но не беше влизал в бокса.

В 13-ата обиколка състезанието приключи за пилота на Алфа Ромео Антонио Джовинаци, който направи много добра квалификация в съботния ден, а днес преди старта на състезанието излезе от трасето и трябваше болидът му да бъде ваден от чакъла, но механиците му се справиха и той стартира, за да спре в 13-ата обиколка.

Ланс Строл си върна първата позиция, втори вървеше Перес, а трети Ферстапен. Хамилтън се движеше 5-ти, но се бореше Фетел и Албън за 4-ата позиция, а всичко това в 16-ата обиколка на пистата. В 18-ата обиколка Ферстапен рискува твърде много при опита си да изпревари Перес, но не сполучи като се завъртя на два пъти, като загуби позиции и отиде на 8-ата позиция.