НА ЖИВО: Григор Димитров – Стефанос Циципас 2:1 – Тенис – Мъже

Григор Димитров и Стефанос Циципас играят при резултат 2:1 в най-дългоочаквания двубой от първия кръг на турнира от сериите АТР 500 във Виена.

Българинът стартира мача на сервис и след продължително разиграване и предизвикана грешка, Димитров прати топката в мрежата. Но след това с отлична атака на мрежата възстанови равенството в гейма. Веднага след това гръцкият тенисист направи непредизвикана грешка и прати топката в аут за 30:15. При следващото разиграване Циципас отново не намери очертанията на корта и даде възможност на Григор да поведе в резултата. Това се случи при следващото разиграване, когато с помощта на мрежата българинът реализира.

Стефанос не стартира добре подаването си и даде възможност на Димитров да поведе с 30:15. Веднага след това с отлична атака на форхенд Григор достигна до точка за пробив. Но след това последва грешка и българинът прати топкта в аут. Циципас достигна до равенството с атака на мрежата, която принуди Грищо да прати топката в мрежата. Веднага след това гръцкият тенисист предприе същата тактика и упражнението се повтори. Циципас заложи на своя форхенд и успя да възстанови равенството.

Димитров стартира отлично третия гейм и успя да поведе с 30:0 след ас по диагонала.Последва великолепна атака от форхенд по правата и 40:0, след което с отличен сервис принуди Стефанос да прати топката в аут.