НА ЖИВО: Григор Димитров тръгна лошо срещу Лондеро – Тенис – Голям шлем

Дойде реда за първия мач на най-добрия български тенисист – Григор Димитров да започне похода си на Australian Open. Първата ни ракета излиза срещу Хуан Игнасио Лондеро от Аржентина в двубой от първия кръг на турнира. Двамата досега не са се изправяли един срещу друг.

Димитров стартира със сервис в първия гейм на първия сет и съумя да го спечели макар и трудно, за да поведе с 1:0. Лондеро бързо върна гейма като победи на 0, но Григор с перфектен сервис съумя също да спечели на 0 и поведе с 2:1 след 10 минути игра.

Срещата вървеше гейм за гейм като аржентинецът не се предаваше, за да се стигне до 3:3. В седмия гейм Димитров взе подаването си и поведе с 4:3, българинът продължи да играе отлично и започна с 30:0 в своя полза при сервиса на аржентинския тенисист, но се стигна до 30:30. Последва и ас на Лондеро и след нова точка се стигна до 4:4.

Последва доста неприятен за българския тенисист пробив в полза на аржентинеца и той поведе с 5:4, за да сервира и за сета. При 40:15, Лондеро имаше два сетбола, а той спечели още при първия и поведе с 6:4.

Лондеро е №51 в света, при успех българинът ще играе срещу победителя от двубоя между Леонардо Майер – Томи Пол. През януари 2019 хасковлията стигна до 1/8-финалите, където загуби от Франсис Тиафо и има да защитава 180 точки.

Източник: gong.bg