НА ЖИВО: Григор – Кечманович 5:2 – Тенис – Мъже

Най-добрият български тенисист Григор Димитров играе втория си мач от турнира ATP 500 в Акапулко срещу сърбина Миомир Кецманович.

Срещата е от осминафиналите в турнира. До момента двамата не са играел един срещу друг. Ако спечели този мач, Димитров ще играе на четвъртфиналите срещу победителя от двубоя меджу Франсис Тиафо (САЩ) и Лоренцо Мусети (Италия).

Григор Димитров – Миомир Кецманов 5:2

5:2 Григор Димитров отвърна на съперника си с добра игра в последвалия сервис-гейм и лековато стигна до гейм преди да затвори сета.

4:2 Кечманович разчита в гейма на най-голямото си оръжие – началното подаване. Сърбинът пласира добри сервиси, макар Гришо да влизаше в разиграванията, но по-добрата позиция в хода им бе за опонента на българина. Кечманович се дръпна по назад при 40:15 за него и Григор нанесе страхотен форхенд по правата, но след неуспешна къса Кечманович взе втория си гейм в мача.

4:1 Публиката в Акапулко се порадва на играта на българина, който заигра с лекота и затвърди пробива си след добра и умела игра.

3:1. Пробив, Григор! Българинът заигра своя стил и успя да вземе подаването на съперника на 30.

2:1 Григор с лекота взе подаването си и логично спечели сервис-гейма си.

1:1, Пробив, Григор! Още в следващия гейм Димитров стигна до първите си два брейкбола. Българинът не загуби концентрация и пласира много хубави удари от форхенд, които разколебаха сърбина. Логичното се случи – 1:1.

0:1 Пробив, Кечманович! Григор започна добре и даже стигна до 40:15 на своя подване, но сърбинът успя да изравни. Той стигна и до две точки за пробив. За съжаление, българинът сбърка две лесни форхенда и това доведе до пробив за Кецманович след първия гейм, който продължи 10 минути.