НА ЖИВО: Дебют на Тухел, Челси 0:0 Уулвърхемптън – Футбол свят – Англия

Отборът на Челси посреща Уулвърхемптън в дебюта на германеца Томас Тухел начело на клуба от западен Лондон, а резултатът е 0:0. Както е известно, преди броени дни Роман Абрамович уволни Франк Лампард след неубедителните резултати на тима и на негово място застана бившия наставник на Пари Сен Жермен.

Фенове на Челси с атака по Абрамович преди дебюта на Тухел

В дебютния си мач в английския футбол Тухел залага на схема 4-2-3-1. Върхът на атаката е окупиран от Оливие Жиру, а карето в отбрана пред Едуар Менди е изградено от Аспиликуета, Рюдигер, Тиаго Силва и Бен Чилуел. Ковачич и Жоржиньо са опорни халфове, а за головете на френския стрелец трябва да помагат Зиеш, Хавертц и Хъдсън-Одой.

Ешпирито Санто не изневерява на стила си и подрежда “вълците” в 3-4-3. Атаката е водена от Нето, Поднес и Адама Траоре.

Лондончани стартираха по-агресивно срещата и това доведе до опасност пред вратата на Патрисио след пет минути игра. Тогава Хаким Зиеш напредна отдясно и подмина Аит-Нури, след което центрира за Жиру, но французинът се размина да засече кълбото във вратата на Уулвс. Миг по-късно Чилуел отляво потърси Жиру, ала топката бе висока за нападателя.

Териториалният превес на “сините” срещу госта продължи, а първият точен удар на “Стамфорд Бридж” дойде в 20-ата минута, когато Хаким Зиеш стреля от дистанция, ала Патирсио спокойно улови. Рубен Невеш обстрелва вратата на Челси от свободен удар след фаул, но доста неточно след 20 минути.

LIVE / ЧЕЛСИ 0:0 УУЛВЪРХЕМПТЪН

Челси (4-2-3-1): Менди – Аспиликуета /к/, Рюдигер, Тиаго Силва, Чилуел – Ковачич, Жоржиньо – Зиеш, Хавертц, Хъдсън-Одой, Жиру

Мениджър: Томас Тухел

Уулвърхемптън (3-4-3): Патрисио – Килман, Коуди /к/, Боли – Аит-Нури, Невеш, Дендонкер, Семедо – Нето, Поденс, Адама Траоре

Мениджър: Нуно Ешпирито Санто