НА ЖИВО: Джокович – Медведев 7:5, 0:1 – Тенис – Голям шлем

Новак Джокович и Даниил Медведев излизат един срещу друг във финален мач на Аустрелиън Оупън. Джокович съумя да спечели със 7:5 в първия сет. Във втория Медведев проби съперника си още в първия гейм.

Gulliver/Getty Images

Джокович спечели жребия и избра да сервира, като с лекота взе първия гейм след отличен сервис. Във втория гейм сърбинът, който беше подкрепян възторжено от феновете по трибуните имаше възможности за два брейкбола, като той се възползва от втория и поведе с 2:0 в първия сет.

Сърбинът продължи доминацията си и спечели на 0 третия гейм, за да поведе с 3:0. Руският тенисист показа отлична игра в следващите два гейма, след като си взе подаването той върна пробива и намали изоставането си до 2:3.

Медведев съумя с летова да вземе шестия гейм при свой сервис на 0 и изравни резултата до 3:3. В седмия гейм сърбинът съумя да спечели и поведе с 4:3. Двамата тенисисти взеха подаванията си в следващите два гейма и Джокович поведе с 5:4. Упражнението се повтори в следващите два гейма като и двамата спечелиха категорично на 0, но сърбинът поведе с 6:5. В изключително важен гейм в края на първия сет, Джокович проби за втори път съперника си в ключов момент и взе сета със 7:5, за да поведе с 1:0.

Вторият сет започна с ранен пробив в полза на Медведев.

Сърбинът е без поражение през 2021 година. Медведев със сигурност ще иска да спечели първа титла от Шлема, след като в единствения си финал на US Open загуби в пет сета от Надал.

До този момент двамата имат 7 мача един срещу друг като минимално преимущество има Джокович. В последните 4 мача три успеха има Медведев. Джокович има осем победи на корта в Мелбърн, а днес се изправя в деветия си двубой за трофея.