НА ЖИВО: Етър – Ботев Враца, съставите – БГ Футбол – efbet Лига

Етър Велико Търново приема в петъчната вечер от 17:30 часа Ботев Враца в мач от група Б на втората осмица в efbet Лига, а кръгът е 30-ти. За тимът воден от Александър Томаш мачът е от изключително значение в битката за спасение. Само победа ще съхрани шансовете им да оцелеят три кръга преди края на първенството.

Двубоят може да бъде наблюдаван пряко в ефира на DIEMA SPORT и минута по минута на Gong.bg.

В момента Етър изостава на 6 точки от врачани, които са в зоната на баража за оцеляване и на 8 от Славия, който е на спасителното 11-о място. Традиционно Етър играе силно срещу врачани на “Ивайло”, където няма загуба от този съперник. Двата тима са се изправяли във Велико Търново 21 пъти, като Етър има 13 победи, а осем пъти срещите са завършвали наравно.

17,30 / ЕТЪР 0:0 БОТЕВ ВРАЦА

Рефер: Станислав Тодоров /Шумен/

Стадион: “Ивайло” /Велико Търново/

Стартови състави:

Етър: 1 Христо Иванов /к/ – 83 Алдаир Ферейра 44 Божидар Кацаров 84 Здравко Илиев 17 Ивей Ромееш 26 Мариян Иванов 7 Милчо Ангелов 99 Преслав Боруков 16 Симеон Мечев 3 Хосе Чембърс 23 Христофор Хубчев

Треньор: Александър Томаш

Ботев Враца: 33 Красимир Костов – 37 Венцислав Керчев 5 Костадин  Ничев 81 Атанас Зехиров 77 Мартин  Николов 24 Алассане НДиайе 6 Даниел Гаджев /к/ 17 Чавдар Ивайлов 94 Юлиан Ненов 10 Петър Атанасов 20 Дориан Бабунски

Треньор: Веселин Великов