НА ЖИВО: Етър – Левски 0:0 – БГ Футбол – efbet Лига

Етър и Левски играят при резултат 0:0 в пореден мач от 18-тия кръг на efbet Лига. Двубоят започна в 17:00 часа и се излъчва пряко в ефира на DIEMA SPORT, както и на онлайн платформата PLAY DIEMA XTRA. Ние, от Gong,bg ще проследим всичко най-интересно от срещата на живо.

Домакините имаха отлична възможностда открият резултата още в първата минута. Ловре Кнежевич се възползва от неразбирателство в защитата на Левски. Хърватинът напредна, но точно преди да нанесе удар Начо Монсалве с великолепен шпагат изби в ъглов удар.

Гостите отговориха две минути по-късно, когато Файсал Рерас центрира в наказателното поле, където Здравко Димитров продължи с глава към Найджъл Робърта. Нидерландецът нанесе удар с глава, но топката премина над напречната греда.

В следващите минути двата тима продължиха да действат на високи обороти, редувайки атаки към двете врати. Тимовете предприеха директни нападения, като в началните минути не се разчиташе на продължителни разигравания. В 8-ата минута капитанът на “болярите” Даниел Младенов получи в наказателното поле, след което отправи удар от въздуха, но топката премина над вратата.

Малко след това се получи разбъркване в наказателното поле на гостите, но Миси Мезу бе затворен от защитата на столичани и не успя да нанесе изстрел.

„Болярите“ започнаха втория полусезон по кошмарен начин, записвайки първа загуба под ръководството на Александър Томаш – разгром с 0:6 при визитата на Лудогорец в Разград. Задачата сега също не изглежда лека, след като „виолетовите“ домакинстват на Левски, който започна с комфортен успех срещу Монтана с 2:0.

За Томаш няма да е на разположение Христо Иванов, който си изкара червен картон в мача с Лудогорец.

В Левски, от своя страна, настроението е приповдигнато след успеха срещу Монтана. През седмицата беше привлечен стрелецът Билал Бари, именно от състава на монтанчани.

Братя Цоневи, както и Андриян Краев продължава да лекуват травми, но Начо Монсалве, Симеон Славчев и Драган Михайлович се очаква да стартират от първата минута. Тома Даске е контузен за „сините“.

ЕТЪР – ЛЕВСКИ 0:0 / ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ НА efbet ЛИГА

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЕТЪР: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Венелин Филипов, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Симеон Мечев, Божидар Кацаров, Гаетан Коуку, Алдаир, Ловре Кнежевич, Даниел Младенов

Треньор: Александър Томаш

ЛЕВСКИ: Звонимир Микулич, Живко Атанасов, Ребин Сулака, Начо Монсалве, Драган Михайлович, Файсал Рерас, Мартин Райнов, Илия Юруков, Насиру Мохамед, Здравко Димитров, Найджъл Робърта

Треньор: Славиша Стоянович

Гл. съдия: Драгомир Драганов

Стадион: “Ивайло”, Велико Търново