НА ЖИВО: Интер – Ювентус, страхотен старт за домакините – Футбол свят – Италия

Интер и Ювентус играят при 1:0 в дербито на Италия от 18-ия кръг на Серия А. Домакините поведоха още в 13-та минута след гол на Артуро Видал.

Двубоят определено започна в доста активно темпо, след като в 11-та минута попадение на Кристиано Роналдо беше отменено поради засада.

Само две минути по-късно обаче съставът на Антонио Конте успя да отбележи редовен гол, за да вземе аванс. След статично положение Николо Барела центрира по отличен начин, за да намери главата на Артуро Видал, който разстреля Шчесни за 1:0.

В 24-та “нерадзурите” имаха шанс да удвоят аванса си. Ромелу Лукаку получи добър пас от левия фланг, но силният му удър в близкия ъгъл беше избит от Шчесни в ъглов удар. Четиринадесет минути по-късно Лукаку имаше нов шанс, но отново не успя да преодолее добрата намеса на полския страж на гостите.

Интер – Ювентус 1:0

1:0 – Артуро Видал (13)

Ето ги и съставите на двата тима:

Интер (3-5-2): Ханданович, Шкриняр, Де Врай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Видал, Йънг, Лукаку, Мартинес

Резерви: Падели, Раду, Галярдини, Санчес, Весино, Коларов, Сенси, Ранокия, Перишич, Ериксен, Дармиан

Треньор: Антонио Конте

Ювентус (4-4-2): Шчесни, Данило, Бонучи, Киелини, Фработа, Киеза, Бентанкур, Рабио, Рамзи, Мората, Роналдо

Резерви: Буфон, Пинсолио, Гарофани, Демирал, Ди Пардо, Драгусин, Артур, Маккени, Бернардески, Фаджоли, Кулушевски, Ранокия

Треньор: Андреа Пирло