НА ЖИВО: Испания – Швеция 0:0, невероятен пропуск на Мората – Футбол свят – Евро 2020

Испания и Швеция се изправят един срещу друг в мач от група Е по време на UEFA EURO 2020. Срещата стартира в 22:00 часа от стадион Ла Картуха в Севиля, а вие може да го следите с Gong.bg, както и да гледате двубоя директно тук.

Резултатът е 0:0.

Gulliver/Getty Images

Домакините в двубоя започнаха настъпателно мача, а в първите минути изпълниха и два корнера, но нямаха чиста голова възможност. В 15-ата минута дойде и най-сериозната ситуация в мача до този момент. Олмо стреля с глава, но Олсен спаси. Седем минути по-късно Коке стреля към вратата на Швеция, след като Лустиг сбърка, но топката мина малко встрани от вратата.

Най-сериозният пропуск пред вратата на Олсен дойде в 39-ата минута, след като Мората излезе на чиста голова позиция, но пропусна да открие резултата. Швеция отвърна с отлична атака, но Исак пропусна да открие резултата, като не вкара топката във вратата от няколко метра в 42-ата минута на мача.

Минута преди края на първата част Олмо стреля опасно, но Олсен отново спаси и остави отбора си в мача.

В първите минута на втората част отново Мората не намери целта от добра позиция.

Испания – Швеция 0:0

съставите на двата отбора:

Испания: Унай Симон, Маркос Йоренте, Лапорт, Пау Торес, Алба, Педри, Родри, Коке, Феран Торес, Мората, Олмо

Швеция: Олсен, Аугустинсон, Даниелсон, Линдельоф, Лустиг, Форсберг, Екдал, Олсон, Ларсон, Исак, Берг

съдия: Славко Винчич (Словения)