НА ЖИВО: Кадис – Реал Мадрид 0:3 – Футбол свят – Испания

Кадис и Реал Мадрид играят при резултат 0:3 в мач от 31-ия кръг на Ла Лига. Кралският клуб откри чрез Карим Бензема (28) от дузпа, а четири минути по-късно Алваро Одриосола удвои. Пет минути преди края на първото полувреме французинът с втория си гол в мача направи резултата класически.

Първата възможност в мача се откри пред гостите. Антонио Бланко нанесе изстрел от дистанция, който срещна тялото на Фали и профуча покрай десния страничен стълб. След последвалият ъглов удар не последва нищщо опасно пред вратата на Йеремиа Ледесма.

Домакините отговориха в ответната атака, когато Йенс Йонсон нанесе плътен изстрел в наказателното поле, но топката премина покрай десния страничен стълб.

В 12-ата минута Хайро Гонзалес нанесе изстрел от границата на наказателното поле, но Тибо Куртоа внимаваше и улови.

Двата тима често променяха ролите си във владението на топката. В 21-ата минута Марсело и Родриго комбинираха отлично на границата на наказателното поле, след което последният нанесе изстрел, но той бе блокиран от защитник на Кадис.

В 28-ата минута Реал Мадрид получи правото да изпълни дузпа, след като Винисиус бе фаулиран от Исак Карселан. Главният съдия Антонио Матеу Лаос прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана Карим Бензема и с изстрел в долния десен ъгъл откри резултата.

След четири минути “лос бланкос” удвоиха преднината си. Карим Бензема получи в наказателното поле, след което центрира отлично на далечната греда, където Алваро Одриосола с глава удвои преднината на тима си.

Кралският клуб продължи да притиска съперника си и в 38-ата минута бе близо и до трети гол. Карим Бензема свали великолепно с глава към нахлуващия на скорост Каземиро. Бразилецът достигна до топката и стреля, но над вратата.

В 40-ата минута Реал Мадрид направи резултата класически. След продължителна атака и серия от разбърквания в наказателното поле на домакините, Каземиро достигна до топката. Бразилецът центрира към Карим Бензема, който с глава реализира трети гол във вратата на Йеремиа Ледесма.

КАДИС – РЕАЛ М 0:3

0:1 Бензема 29′

0:2 Одриосола 33′

0:3 Бензема 40′

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

КАДИС: Йеремиа Ледесма, Исаак Карселан, Фали, Маркос Мауро, Алфонсо Еспино, Хосе Мари, Йенс Йонсон, Хайро Гонзалес, Салви, Рубен Собрино, Алваро Негредо

Треньор: Алваро Сервера

РЕАЛ М: Тибо Куртоа, Начо, Рафаел Варан, Едер Милитао, Антонио Бланко, Каземиро,, Алваро Одриосола, Марсело, Родриго, Винисиус, Карим Бензема

Треньор: Зинедин Зидан