НА ЖИВО: Корнея 0:0 Барселона, гостите пропуснаха дузпа – Футбол свят – Испания

Корнея и Барселона играят при 0:0 в мач от 1/16-финалите за Купата на краля. Домакините играят в третото ниво на испанския футбол, но са познат съперник за Барса, тъй като отборът също е каталунски. В 39-ата минута Рамон Хуан спаси дузпа, изпълнена от Пянич.

Първите 10 минути преминаха динамично с разменен натиск от двете страни. Домакините опитаха да изненадат съперниците си в началото с три поредни ъглови удара, но отбраната на Барса се справи и впоследствие изнесе играта напред.

В следващите 15 минути равностойната игра се завърна. Барселона опитваше пробиви в наказателното поле, но всички подстъпи към вратата бяха блокирани или избивани. Корнея от своя страна отвърна с нови два корнера, но те не доведоха до опасност.

В 26-ата минута Тринкао нанесе първия изстрел за своя тим към очертанията, но той прелетя високо над напречната греда.

В 33-ата минута Пянич изпълни заучено ъглов удар, пращайки топката към дъгата на наказателното поле, където Тринкао засече от воле, но Рамон Хуан улови.

120 секунди по-късно Медина изпълни пряк свободен удар, след който Мартин засече с глава, но коженото кълбо мина над вратата.

В 38-ата минута Естейес изрита Араухо в пеналтерията и съдията посочи бялата точка. Миралем Пянич се нагърби с отговорността да изпълни дузпата, но изпълнението му в долния десен ъгъл бе отразено от Хуан.

Корнея: Рамон Хуан, Естейес, Морено, Мартин, Преса, Гузман, Дорса, Марсет, Медина, Гила, Онтиберос

Резерви: Сантаейя, Мурин, Санмарти, Пла, Вилаплана, Кармона, Борего, Карутас

Старши треньор: Гийермо Фернандес

Барселона: Нето, Мингеса, Араухо, Ленгле, Фирпо, Илаикс, Пянич, Пуч (Дембеле 45′), Тринкао, Брайтуайт, Гризман

Резерви: Тер Стеген, Бускетс, Дембеле, Педри, Матеус, Умтити, Конрад, Коядо, Тенас

Старши треньор: Роналд Куман

Стадион: “Камп Мунисипал де Корнея”

Главен съдия: С. Градо