НА ЖИВО: Левски – Сараево 0:0 – БГ Футбол – efbet Лига

Левски и ФК Сараево играят при резултат 0:0 в последна контрола на хърватска земя. Двубоят е с начален час 15:30 и ще се играе на един от терените в спортния център “Stella Maris Football Camp” в Умаг.

Новото попълнение Начо Монсалве започва на резервната скамейка, титуляри в центъра на отбраната са Ребин Сулака и Живко Атанасов. На вратата е капитанът Николай Михайлов, отдясно ще играе Патрик-Габриел Галчев, а отляво – Луи Нганиони, за когото мачът се явява като последен тест за бъдещето му в Левски. Като вътрешни халфове ще играят Мартин Райнов и Симеон Славчев, а малко пред тях Марин Петков. По крилата ще са Мартин Петков и Здравко Атанасов, а атаката ще се води от Илия Димитров.

“Сините” стартираха отново с висока преса, която целеше противника да греши при изнасянето на топката. В същото време, когато кълбото бе в притежание на възпитаниците на Славиша Стоянович, те залагаха на многоходови атаки, като в тези първи минути често Мартин Райнов и Симеон Славчев изнасяха в предни позиции.

В 8-ата минута босненците на два пъти изпълниха опасни ъглови удари, но защитата на Левски и капитанът Николай Михайлов се справиха с опасностите.

ФК Сараево също опита да пресира “сините”, но футболистите пред Николай Михайлов добре изнасяха топката, поставени под натиск. В първите минути на двубоя липсваха головите положения пред една от двете врати, а често босненците си служеха с нарушения, за да спират играчите на Левски.

В 21-ата минута възпитаниците на Славиша Стоянович създадоха и първата по-сериозна опасност. След бърза контраатака, Здравко Димитров заържа на границата на наказателното поле. Крилото финтира съперник, след което шутира, но топката бе блокирана от защитник в бяло. Мартин Райнов овладя отбитото кълбо и стреля от дистанция, но покрай десния страничен стълб.

Много активен в първият половин час бе левият фланг на “сините”, където действаха каращият проби Луи Нганиони и Здравко Димитров. Голяма част от опасностите пред вратата на Ковачевич идваха отляво.

В 29-ата минута Здравко Димитров центрира от ъглов удар на близката греда, където Живко Атанасов засече от въздуха, а топката премина опасно близо до левия стрничен стълб.

Две минути по-късно Патрик-Габриел Галчев центрира остро в наказателното поле, но Илия Димитров остана под топката и не успя да засече.

“Сините” показваха добра тактическа дисциплина и стояха добре подредени. Мартин Петков и Здравко Димитров отлично помагаха в отбрана по фланговете, а Илия Димитров и Марин Петков умело пресираха съперника в собствената му половина.

В 42-ата минута Луи Нганиони центрира в наказателното поле, след което Мартин Петков стреля с глава, но изстрелът му бе слаб и Владан Ковачевич улови.

В последната минута от първата част, след като не бе отсъден фаул срещу Мартин Райнов, ФК Сараево организира бърза контраатака, завършила с изстрел на Юкич над вратата.

На почвиката Славиша Стоянович направи три промени, включвайки в игра Звонимир Микулич, Тома Даске и Матео Стаматов.

Босненците старираха агресивно втората част и в първите минути създадоха две опасности пред вратата на Звонимир Микулич, но защитата пред хърватския страж се справи.

ЛЕВСКИ – ФК САРАЕВО 0:0

Съставът на “сините”

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Ребин  Сулака, 3. Живко Атанасов, 15. Луи Нганиони, 4. Мартин Райнов, 8. Симеон Славчев, 11. Здравко Димитров, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 45. Илия Димитров

Резерви: 1. Звонимир Микулич (В), 12. Николай Кръстев (В), 66. Пламен Андреев (В), 2. Алекс Петков, 6. Ивайло Найденов, 9. Стивън Петков, 14. Матео Стаматов, 18. Насиру Мохамед, 20. Начо Монсалве, 27. Асен Митков, 28. Тома Даске, 41. Георги Александров, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов, 99. Николай Арахангелов, 17. Найджъл Робърта

Треньор: Славиша Стоянович

ФК САРАЕВО: Ковачевич, Пидро, Оремуш, Миличевич, Дуповац, Пейович, Сушич, Доканович, Юкич, Велкоски, Ханджич

Треньор: Винко Маринович