НА ЖИВО: Ливърпул – Тотнъм 0:1, “шпорите” шокираха “Анфийлд” и удариха греда – Футбол свят – Англия

Отборите на Ливърпул и Тотнъм играят при резултат 0:1 в двубой от 10-тия кръг на Висшата лига. Хари Кейн откри резултата още в първата минута на срещата.

Още преди да са изтекли и 60 секунди от срещата гостите вече водеха в резултата. Хюн-Мин Сон открадна топката от капитанът на „червените“ Джордан Хендерсън и южнокореецът проби на скорост и отправи изстрел от двайсетина метра. Топката се отклони в Деян Ловрен, след което се удари в напречната гредата. След това последва рикошет и топката стигна до Хари Кейн, койтоне сбърка отблизо на празна врата.

В 14-ата минута Андрю Робъртсън и Садио Мане комбинираха добре отляво. Шотландецът навлезе в наказателното поле и опита опасно центриране по земя, но Пауло Газанига улови топката. Секунди по-късно много малко не достигна на Мохамед Салах да засече с глава ново центриране на Робъртсън.

В 21-ата минута Мохамед Салах стреля извън наказателното поле, но право във вратаря Газанига.

Четири минути по-късно гостите можеха да удвоят преднината си. След едно центриране токата стигна до Кристиан Ериксен, който стреля диагонално към вратата, а Кейн беше близо да засече изстрела, но топката излезе в аут.

В 27-ата минута Мохамед Салах проби в наказателното поле и отправи удар, който обаче беше париран от Газанига. Веднага след това отново аржентинският страж изби в ъглов удар опитът на Роберто Фирмино за добавка.

Две минути след това Върджил ван Дайк засече с глава около точката за дузпа центриране на Трент Алекснадър-Арнолд от свободен удар, но топката премина над вратата.

Ливърпул продължи да натиска и да търси изравняването и последва много мощен шут на Александър-Арнолд от около 25 метра, но отново Газанига беше спасителят за Тотнъм.

Веднага след това, в 31-вата минута, Садио Мане беше изпуснат в наказателното поле, но не успя да уцели вратата с глава и прати топката в аут.

В 36-ата минута Муса Сисоко получи първия жълт картон в мача. Минута след това и Дани Роуз бе официално предупреден.

Три минути по-късно Ван Дайк беше ударен с лакът при едно центриране от свободен удар. Топката стигна до далечната греда, където Деян Ловрен я отклони, след което Давинсон Санчес я насочи към собствената си врата, но отново Газанига спаси.

„Червените” загубиха първи точки в миналия кръг, когато не успяха да победят Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд”, завършвайки 1:1. Въпреки грешната стъпка на мърсисайдци обаче, те останаха едноличен лидер на върха в класирането.

Вчера преследвачът Манчестър Сити надделя над Астън Вила с 3:0 и скъси преднината на Ливърпул само на три точки. Днес отборът на Юрген Клоп обаче ще има възможност да възстанови разликата от шест пункта.

Интересният сблъсък може да наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В GONG.BG пък ще проследим всичко най-интересно по време и след срещата.

Определено Тотнъм изпитва известни трудности от началото на сезона. В първите си 12 мача „шпорите” записаха едва три победи и не допуснаха гол в едва един мач.

Ливърпул пък показва завидна форма у дома. „Червените” се намират в серия от 11 поредни победи на „Анфийлд” и забележителните 44 мача без загуба в своя дом.

ЛИВЪРПУЛ – ТОТНЪМ 0:1

0:1 Хари Кейн 1′

Стартови състави на двата отбора:

Ливърпул (4-3-3): 1. Алисон – 66. Трент Александър-Арнолд, 6. Деян Ловрен, 4. Върджил ван Дайк, 26. Андрю Робъртсън – 14. Джордан Хендерсън (к), 3. Фабиньо, 5. Джорджиньо Вайналдум – 11. Мохамед Салах, 9. Роберто Фирмино, 10. Садио Мане

Старши треньор: Юрген Клоп

Тотнъм (4-2-3-1): 22. Пауло Газанига – 3. Дани Роуз, 6. Давинсон Санчес, 4. Тоби Алдервейрелд, 24. Серж Орие – 17. Муса Сисоко, 8. Хари Уинкс – 20. Деле Али, 23. Кристиан Ериксен, 7. Хюнг-Мин Сон – 10. Хари Кейн (к)

Старши треньор: Маурисио Почетино

Главен съдия: Антъни Тейлър

Стадион: “Анфийлд”, Ливърпул, Англия