НА ЖИВО: Ливърпул – Шефилд Юнайтед, атомното трио отново в действие – Футбол свят – Англия

Отборите на Ливърпул и Шефилд Юнайтед играят при резултат 2:0 в последен двубой от 21-вия кръг на Висшата лига. Ние от GONG.bg ще проследим всичко най-интересно от срещата на живо тук.

В загрявката на срещата контузия е получил Наби Кейта и на негово място влиза Джеймс Милнър.

Още в 4-та минута момчетата на Юрген Клоп направиха вечерта за Шефилд много сложна. След дълъг пас зад гърба на защитата на гостите Андрю Робъртсън се възползва от подхлъзване на бранител и с успоредно подаване не намери Мохамед Салах на точката на дузпата. Египтянинът не сгреши и вкара първия гол за годината за Ливърпул.

В 7-та минута гостите имаха шанс за бърз отговор. След изпълнение на тъч топката стигна до Дейвид Макгодлрик, който от въздуха стреля от 20 метра, но Алисон беше стабилен, за да избие в корнер.

Четири минути по-късно авансът на домакините можеше да е двоен. След характерното перфектно центриране на Трент Алекзандър-Арнолд беше намерен Салах в наказателното поле, след което чудесният удар на нападателя беше избит с вещина от Хендерсън в корнер.

В 30-та минута, след чудесна двойна комбинация между Мане и Салах, последният се оказа в стрелкова позиция, но ударът му беше париран от Дийн Хендерсън.

В 57-та минута резултатът отново можеше да бъде удвоен. След чудесна многоходова атака на Ливърпул Роберто Фирмино получи топката на левия фланг и навлезе навътре. Жразилецът отправи силен шут към далечния ъгъл на Дийн Хендерсън, но все пак изстрелът мина малко встрани от лявата греда.

Три минути по-късно дойде поредното положение за домакините. След изпълнение на корнер топката беше подадена на десния фланг към Салах, който центрира обратно в наказателното поле. Никой от играчите на двата тима не докосна топката, която обаче нацели дясната греда на вратата на Шефилд за късмет на стража на гостите.

В 64-та минута все пак логичното се случи и резултатът беше удвоен. Мане взе топката от собствената половина и напредна по левия фланг. Той комбинира със Салах, който върна услугата, а сенеглаецът успя да преодолее Хендерсън от втори опит за 2:0.

Ливърпул – Шефилд Юнайтед 2:0

1:0 – Мохамед Салах (4)

2:0 – Садио Мане (64)

Ето и съставите на двата тима:

Ливърпул: Алисон, Алекзандър-Арнолд, Ван Дайк, Гомес, Робъртсън, Милнър, Вайндалдум, Джордан Хендерсън, Мане, Фирмино, Салах (4-3-3)

Шефилд Юнайтед: Дийн Хендерсън, О’Конъл, Башам, Игън, Стивънс, Флек, Норууд, Лундстрам, Балдок, Макголдрик, Мусе; (3-5-2)

Източник: gong.bg