НА ЖИВО: Локомотив Пловдив 0:0 Арда, отмениха дузпа за домакините – БГ Футбол – efbet Лига

Отборите на Локомотив Пловдив и Арда Кърджали играят при резултат 0:0 във втория мач от петъчната програма на efbet Лига.

link1″>

Антон Узунов

Домакините започнаха малко по-активно, но не стигнаха до особени шансове. В 10-та минута Венсан Марсел проби в наказателното поле, но от малък ъгъл не уцели очертанията на вратата на Иван Караджов.

Десет минути по-късно Димитър Илиев отскочи най-високо в наказателното поле след ъглов удар, но изстрелът му беше слаб.

Постепенно гостите се активизираха и стигнаха до два неточни изстрела на Спас Делев и Александър Георгиев. Димитър Илиев отново засече с глава в 31-та минута, но отново за Караджов нямаше проблеми.

В 38-та минута Спас Делев напредна отляво и стреля с към далечния ъгъл на Рейдър, но топката мина на сантиметри покрай гредата. В последните секунди „смърфовете“ стигнаха и до най-голямото положение на полувремето. След центриране от пряк свободен удар Димитър Илиев отклони топката, но Иван Караджов спаси с вещина.

В началото на второто полувреме домакините започнаха по-силно и имаха чудесен шанс. След атака по крилото на Венсан Марсел той успя да центрира на Бирсент Карагарен, който стреля, но топката мина покрай вратата на Караджов.

В 56-та минута дойде и първият много спорен съдийски момент в мача. Главният съдия отсъди спорна дузпа за Локо Пд, но след проверка на ВАР наказателният удар беше отменен, като решението беше по-скоро правилно.

Локомотив Пловдив – Арда 0:0

Ето и съставите на двата тима:

Локомотив Пловдив: Рейдер; Гомис, Петрович, Биков; Карагарен, Марсел, Витанов, Томашевич; Салинас; Д. Илиев, Г. Минчев;

Арда: Караджов, А. Петков, П. Крумов, А. Георгиев; Юруков,Котев, Зехиров; Стоев, Ковачев; Делев; Т. Йорданов;