НА ЖИВО: Локомотив София – Славия 0:0, меле по трибуните, гостите с 10 – БГ Футбол – efbet Лига

Локомотив София играе със Славия при резултат 0:0 в поредното столично дерби на деветия кръг в efbet Лига. Георги Вълчев беше изгонен с директен червен картон в 39-та минута.

Първите 10-15 минути бяха доста предпазливи, като символичните домакини стигнаха до няколко ъглови удара, но нищо повече.

Около 20-та минута се стигна до много грозни сцени по трибуните, след като двете агитки тръгнаха на саморазправа. Полицията овладя нещата бързо.

Ерол Дост опита късмета си от около 20 метра в 24-та минута, но Александър Любенов спаси. В 39-та минута нещата за Славия станаха неприятни. Георги Вълчев удари с лакът съперник при въздушно единоборство, а след проверка на ВАР съдията реши, че трябва директно да изгони полузащитника.

Само три минути по-късно можеше да се стигне до попадение за гостите. След извеждащ пас на Петер Макрилос, Ертан Томбак изпусна сам срещу Александър Любенов, а при добавката изстрелът на Тони Тасев беше спасен.

Нова минута по-късно Октавио тества рефлексите на Светослав Вуцов, но стражът се справи добре. В добавеното време на частта Раел Лолала отново опита късмета си отдалеч, но Светослав Вуцов пак беше на ниво, за да избие в ъглов удар.

Локомотив София – Славия 0:0

Ето и съставите на двата тима:

Локомотив София: Любенов, Рапосо, Крачунов, Роча, Орачев, Семерджиев, Кацаров, Октавио, Пинсон, Димитров. Лолала

Славия: Вуцов, Томбак, Виячки, Христов, Стоянов, Вълчев, Дост, Макрилос, Тасев. Кирилов, Сораков;