НА ЖИВО: Локомотив София 1:0 Локомотив Пловдив, четворна промяна за гостите – БГ Футбол – efbet Лига

Отборите на Локомотив София и Локомотив Пловдив играят при резултат 1:0 в железничарското дерби за пръв път от над 6 години. Реал Лолала откри в петата минута. Срещата на стадион „Царско село“ можете да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA

Локомотив София стартира сезона със загуба с 0:1 от Берое в Стара Загора, докато пловдивчани загубиха от шампиона Лудогорец с 1:3.

Lap.bg

Столичните „железничари“ стартираха срещата отлично и само след пет минути игра откриха резултата с първата си опасна ситуация. Пламен Крачунов даде прекрасно дълго извеждащо подаване за Карим Бухмади отдясно в наказателното поле, а алжирецът центрира към далечната греда, където Реал Лолала беше оставен съвсем сам и с чудесен удар от въздуха разпечата вратата на „смърфовете“ – 1:0.

В следващите минути столичани продължиха да атакуват, окрилени от ранното попадение, но до нови опасности пред дебютанта на вратата за пловдивчани Лукас Рейдър, не се стигаше.

Стигна се до изпускане на нерви в 18-ата минута, когато Олексий Биков и Божидар Кацаров се хванаха за гушите, разменяйки си груби реплики. Главният съдия Станислав Тодоров бързо успя да укроти страстите, като показа и по един жълт картон за провинилите се.

В 24-ата минута Александър Александров получи отдясно и навлезе към наказателното поле, след което шутира точно, но право в ръцете на вратаря на Локо Пд.

В минутите до края на първата част столичани продължиха да имат превес във владението на топката, но голови положения липсваха и пред двете врати.

LIVE | ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:0

1:0 Реал Лолала 5′

Жълти картони: Божидар Кацаров (Локомотив София) 20′; Олексий Биков (Локомотив Пловдив) 20′, Венсан Марсел (Локомотив Пловдив) 33′; Селсо Рапосо (Локомотив София) 37′

Стартови състави на двата отбора:

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ (4-2-3-1): 24. Александър Любенов – 13. Селсо Раосо, 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Кацикас, 4. Мики Орачев – 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев (к), 7. Александър Александров, 22. Владимир Семерджиев, 11. Раел Лолала – 9. Карим Бухмиди

Старши треньор: Иван Колев

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ (3-4-3): 71. Лукас Рейдър – 2. Олексий Биков, 25. Артур Крачун, 5. Мартин Паскалев – 11. Конър Руан, 39. Парвиз Умарбаев, 6. Емил Янчев, 20. Милош Петрович – 61. Венсан Марсел, 10. Георги Минчев, 9. Бирсент Карагарен (к)

Старши треньор: Александър Тунчев

Главен съдия: Станислав Тодоров, град Шумен