НА ЖИВО: Локо Сф – Пирин Бл 2:1 – БГ Футбол – efbet Лига

Локомотив София и Пирин Благоевград играят при резултат 2:1 в откриващия двубой на 7-ия кръг в efbet Лига. Гостите откриха резултата чрез Красимир Станоев (12), който бе точен от дузпа, а малко по-късно Октавио (25) с великолепен изстрел възстанови равенството.

link1″>

Антон Узунов

Домакините стартираха по-агресивно и още в първата минута на двубоя Пламен Крачунов опита да свали топката към Илия Димитров, но се получи изстрел, което затрудни Петър Петров, но вратарят решително улови.

Гостите отговориха в ответната атака, при която Антон Карачнаков центрира остро по земя към далечната греда, където Селсо Рапосо внимаваше и изби в ъглов удар.

Двата тима продължиха да дейсват на високи обороти и бързо организираха нападенията си. В 8-ата минута Антон Карачанаков отправи изстрел от дистанция, който премина над вратата.

Две минути по-късно главният съдия Георги Давидов посочи бялата точка, след като Матеус Дуарте фаулира Преслав Йорданов в наказателнотополе на “столичните железничари”. Ситуацията бе разгледана с ВАР, което затвърди решението на рефера. Зад топката застана Красимир Станоев и с хладнокръвен изстрел в левия ъгъл откри резултата.

Домакините се активизираха в следващите минути и опитаха бързо да възстановят равенството. Това можеше да се случи в 18-ата минута, когато Александър Александров отправи мощен изстрел от дистанция, който срещна левия страничен стълб на вратата.

“Орлетата” показаха, че ще бъдат опасни на контраатака и две по-късно възпитаниците на Уорън Фийни организираха добра атака, при която Педро Ферари намери Светослав Дяков, който от своя страна продължи към Преслав Йорданов. Нападателят спря на гърди и стреля от въздуха, но прави в ръцете на Александър Любенов.

Домакините продължиха да притискат съперника си и в 25-ата минута организираха отлична атака. Раел Лолала подаде към Октавио, който не се замисли и отправи изстрел от дистанция, реализирайки великолепен гол в горния ляв ъгъл.

Постепенно темпото на игра спадна и двата тим заформиха битка в средата на терена, в която често сменяха предимството си.

В 39-ата минута гостите можеха да стигнат и до втори гол, след като Карим Брахими се възползва от неразбирателство в защитата на домакините, но след това не успя да прати топката от малък ъгъл в мрежата на Александър Любенов.

Локомотив Согфия имаше отличен шанс да направи пълен обрат в добавенто време на първото полувреме, след като Октавио намери Божидар Кацаров в наказателното поле. Халфът овладя и стреля красиво от въздуха, но топката профуча покрай гредата.

На почивката треньорът на Пирин Уорън Фийни направи една промяна по състава си, включвайки в игра Венцислав Бенгюзов на мястото на Конър Хендерсън.

“Орлетата” създадоха първата възможност в началото на второто полувреме. Красимир Станоев подаде отлично към Антон Карачанаков, който бързо отправи изстрел от границата на наказателното поле, но топката попадна в ръцете на Александър Любенов.

“Столичните железничари” взеха инициативата и в 54-ата минута Александър Александров отправи опасен изстрел от пряк свободен удар, пращайки топката покрай левия страничен стълб.

ЛОКО СФ – ПИРИН БЛ 2:1

0:1 Кр. Станоев 12′-д.

1:1 Октавио 25′

2:1 Пл. Крачунов 65′-д.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛОКО СФ: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Марио Петков, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Божидар Кацаров, Матеус Дуарте, Октавио, Александър Александров, Раел Лолала, Илия Димитров

Треньор: Иван Колев

ПИРИН БЛ: Петър Петров, Стилиян Николов, Александър Дюлгеров, Петър Занев, Педро Ферари, Красимир Станоев, Конър Хендерсън, Светослав Дяков, Мохамед Брахими, Антон Карачанаков, Преслав Йорданов

Треньор: Уорън Фийни