НА ЖИВО: Лудогорец – Арда 0:0 – БГ Футбол – efbet Лига

Лудогорец излиза у дома срещу Арда Кърджали в първи двубой от 21-ия кръг на efbet Лига. Двубоят стартира в 17:00 часа и ще може да го проследите минута по минута с Gong.bg, както и в ефира на DIEMA SPORT. Резултатът е 0:0.

Още в първите пет минути домакините от Лудогорец създадоха напрежение пред вратата на съперника, като удари на Доминик Янков в 3-ата и 4-ата минута завършиха със спасяване на вратаря и топка преминала на сантиметри от вратата на Караджов. Между 10-ата и 20-ата минута Кирил Десподов на два пъти изпълни преки свободни удари, както и един удар от игра, но и при трите положения не падна гол, като Караджов показа класа при две от изпълненията, а при едното не беше точен.

В 23-ата минута Янков стреля към вратата на Караджов, но Петков изчисти в корнер, а след него гостите се справиха със ситуацията. Арда отговори с интересен удар на Делев към вратата на Илиев, но вратарят изби блестящо в корнер. След изпълнението не последва опасност за вратаря на “орлите” в 27-ата минута на мача. В 36-ата минута отново гостите създадоха интересна ситуация пред вратата на Пламен Илиев. Алекс Петков отигра ситуацията, но топката не намери целта след пас на Делев.

Тонислав Йорданов пробва мерника си минута по-късно, но Илиев спаси. Лудогорец отговори с опит на Десподов да се разпише, но трима бранители предотвратиха опасността.

Тонислав Йорданов опита да изненада Илиев с диагонален удар, но вратарят на шампионите беше на ниво и улови кълбото. В 42-ата минута Спас Делев падна в наказателното поле, съдията Стоянов остави играта да продължи.

Лудогорец – Арда Кърджали 0:0

стартовите състави на двата отбора:

Лудогорец: Пламен Илиев, Сисиньо, Ману, Вердон, Анисе, Са, Десподов, Янков, Каули Оливейра, Кешеру, Икоко

Арда: Караджов, Георгиев, Таравел, Лозев, Петков, Руменов, Мартинов, Тилев, Котев, Йорданов, Делев

съдия: Ивайло Стоянов